Švietimo ministras apie galimą mokytojų streiką: aš nenoriu, kad tai vyktų

Švietimo ministras apie galimą mokytojų streiką: aš nenoriu, kad tai vyktų

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / BNS nuotr.

A. Monkevičius.

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius sako darysiantis viską, kad mokytojai nestreikuotų, o profesinių sąjungų reikalavimai būtų įvykdyti.

„Aš nenoriu, kad tai vyktų. Ir darysiu viską, kad tai neįvyktų, nes nei mokytojams, nei vaikams tai nėra naudinga. Bet tai yra priemonė, kurios profesinės sąjungos gali griebtis, jeigu jų reikalavimai nebus įgyvendinti. Tai yra jų teisė ir jos neatimsi“, – po susitikimo su profesinių sąjungų atstovais ketvirtadienį žurnalistams sakė A. Monkevičius.

„Seime mes tikrai su argumentais diskutuodami, galvodami apie šaltinius, norėsime įgyvendinti tą sutarty numatytą apimtį. Na, ir aš padarysiu viską, kad mes galėtume turėti tą rezultatą“, – teigė ministras.

BIC

Jis įsitikinęs, kad papildomų pinigų dar galima rasti ir iš vidinių rezervų, optimizuojant mokyklų tinklą.

„Per trumpą laiką mes daug ką padarėme konsoliduodami viešuosius pirkimus, pertvarkydami pavaldžių institucijų tinklą. Matome ir daugiau galimybių daug ką išspręsti, optimizuojant bendrojo ugdymo mokyklų tinklą “, – sakė A. Monkevičius.

Jis taip pat teigė, kad pinigų švietimui nederėtų ieškoti kitose srityse, tačiau verta suprasti, kad švietimas – valstybės prioritetas.

„Aš nenoriu sakyti, kad mes galime dabar iš kultūros, krašto apsaugos, sveikatos ar pensijų kažką nuimti ir perrikiuoti mokytojų labui. Aš manau, kad turi būti balansas, bet turime suprasti, kad mokytojų tema yra prioritetinė, nes mokytojai kuria vieną didžiausių verčių“, – teigė švietimo ministras.

Susitikime su ministru dalyvavo streikuoti žadančios Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS), taip pat švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ ir Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinės sąjungos atstovai.

„Čia buvo daugiau pasvarstymai, apsikeitimai nuomonėmis, pamąstymai, kažko konkretaus mes tikrai neišgirdome. Išgirdome tai, kad viskas vyksta dabar Seime ir laukiama, kol biudžeto projektas grįš atgal į Vyriausybę“, – teigė LŠMPS vadovas Egidijus Milešinas.

Jis taip pat teigė susitikime supratęs, kad ministras A. Monkevičius darys viską, kad būtų įvykdyti pažadai, tačiau profsąjungos pirmininkas tikina, kad streiko galimybės neatmeta.

„Iš patikinimų, tai sakė, kad kovos kaip liūtas, kad tie susitarimai, tai yra 117 mln., kitų metų biudžete atsirastų. Jeigu neatsiras tai, kas susitarta, streikas bus. Mes kartu dirbame ir su švietimo įstaigų vadovų profesine sąjunga. Ir ji taip pat pasiruošusi eiti į streiką“, – sakė E. Milešinas.

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo vadovė Asta Lapinskienė po susitikimo teigė besitikinti, kad bus rasta papildomų lėšų iš vidinių rezervų.

„Turbūt nauja, ką išgirdome šiame susitikime, yra tai, kad ministerija ruošiasi kovoti dėl tų lėšų, kurios yra švaistomos nevalstybinėms mokykloms (…) galbūt turėsime tų lėšų iš vidinių rezervų“, – teigė ji.

Susivienijimo vadovė taip pat pridūrė, kad aukštosios mokyklos jungsis prie streiko, jeigu jis bus reikalingas.

„Paskutinis dalykas, kurį turime pasakyti, kad (…) ir aukštosios mokyklos jungsis į streiką, jeigu jis bus reikalingas. Jungsis ir kitos profsąjungos ir tai bus didelis streikas, kuriame turėsime parodyti, kad profsąjungos vieningos“, – sakė Asta Lapinskienė.

Profsąjungos reikalauja, kad kitų metų biudžete atsispindėtų prieš dvejus metus su ministerija pasirašytas susitarimas dėl papildomų 117 mln. eurų švietimo darbuotojų atlyginimams.

Šiuo metu kitų metų biudžeto projekte tam numatyta kiek daugiau nei 55 mln. eurų – dėl to E. Milešino vadovaujama profsąjunga bei kitos organizacijos planuoja surengti mokytojų streiką.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.