Švietimo ministerijoje įteikta Vaikų literatūros premija

Švietimo ministerijoje įteikta Vaikų literatūros premija

BNS / ŠMM nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Kazimierai Kazijevaitei ir Juozui Žitkauskui antradienį įteikta Vaikų literatūros premija.

Vilniaus Valdorfo Žaliojoje mokykloje dirbanti lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja K. Kazijevaitė įvertinta už knygą „Mano sesė ir aš“, o skaitymo skatinimo projektų organizatorius, dainuojamosios poezijos festivalių „Tai – aš“ ir „Purpurinis vakaras“ sumanytojas bei ilgametis Mokytojų namų darbuotojas J. Žitkauskas – už skaitymo skatinimą ir literatūros populiarinimą.

„Prieš keliolika metų, kai gimė idėja įsteigti Vaikų literatūros premiją, matėme, kiek daug yra verstinės literatūros, tačiau trūko kokybiškų lietuvių autorių kūrinių, kurie vaizduotų mums pažįstamą aplinką, atlieptų Lietuvos aktualijas. Premija norėjome juos įvertinti ir padrąsinti kurti Lietuvos vaikams“, – pranešime cituojamas ministras Algirdas Monkevičius.

BIC

Laureatės K. Kazijevaitės knyga „Mano sesė ir aš“ sudaryta iš trijų novelių: „Mūsų abiejų tėtis“, „Gilė iškeliauja“ ir „Širdies kalba“. Knygos adresatas – ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus skaitytojai, tačiau ji gali būti įdomi ir suaugusiems, nes nagrinėja ir sudėtingas temas.

„Tai knyga apie jautrias akimirkas vaikų gyvenime. O jų būna visokių: susijusių su tėvais, su jausmais, kurie kyla iš draugysčių, iš pykčio, susitaikymo“, – apie savo knygą sakė K. Kazijevaitė.

Tuo metu laureatas J. Žitkauskas įvertintas už projektą „Integruotos literatūros pamokos Pietryčių Lietuvoje“, kuriuo 2016–2018 metais kartu su rašytojais aplankytos mažos, atokios mokyklos Šalčininkų, Švenčionių, Širvintų, Vilniaus ir kituose rajonuose.

Taip pat jis įvertintas už kitus projektus, susijusius su skaitymo populiarinimu, tai – „Knygų pintinėlė“ Grigiškių kultūros centre, kasmetinis Prozos ruduo, knygų mugė Lazdijų rajone bei nuo 2015 metų besitęsiantys „Dainių dialogai Vilnijos krašte“.

„Pagrindinė visų mano veiklų sąsaja yra knyga. Dainuojamoji poezija, rašymas dzūkų tarme, edukacinė veikla – visa tai sieja literatūra, sieja knyga. Nuo vaikystės iki šiol knyga nuo manęs nėra nutolusi“, – teigė J. Žitkauskas.

Švietimo ministerija Vaikų literatūros premiją įsteigė 2004 metais.

Dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje ir už nuopelnus vaikų literatūros bei skaitymo populiarinimo srityje. Premija teikiama kasmet, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Premija už kūrybą vaikams yra 2280 eurų, o premija už vaikų literatūros sklaidą – 1520 eurų.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.