Panevėžio Senvagės progimnazijos direktorius Kazimieras Armonavičius, vadovavęs 24 metus švietimo įstaigai ir turintis 40 metų pedagoginio stažo, pateikė prašymą nuo rugpjūčio 31 dienos nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu.
Jam bus išmokėta 6 mėnesių jo vidutinių darbo užmokesčių dydžio piniginė kompensacija bei kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas.
Viena švietimo įstaiga mažiau
Šios savaitės ketvirtadienį Panevėžio miesto savivaldybės Taryba priims sprendimą dėl K. Armonavičiaus atleidimo.
Ilgamečio Senvagės progimnazijos direktoriaus atleidimas iš darbo susijęs su švietimo įstaigos reorganizacija – Senvagės progimnazija prijungiama prie „Aušros“ progimnazijos. Nuo rugsėjo 1 dienos Panevėžyje viena progimnazija lieka mažiau.
Atostogaus
Dar vis Senvagės progimnazijos direktorius K. Armonavičius naujienų portalui JP pasakojo, kad didžioji dalis reorganizacijos darbų atlikta.
„Nuo birželio 25 dienos iki rugpjūčio 17-osios atostogausiu, o grįžęs po atostogų baigsime tvarkyti mokyklos perdavimo dokumentus. Rugpjūčio 31 diena bus sunaikintas Senvagės progimnazijos antspaudas ir atsisveikinsime su mokykla“, – ramiai pasakojo ilgametis mokyklos vadovas ir sakė, kad su mokykla atsisveikina su gailesčiu – daug metų atiduota pedagoginiam darbui.
Planų neišdavė
Pasiteiravus, kuo užsiims netekęs darbo ir ar Senvagės mokytojai turės darbus, K. Armonavičius aiškino:
„Esu atviras visiems pasiūlymams, bet, jeigu atvirai, kol kas negalvoju apie kito darbo paieškas. Nesu apsisprendęs, ar toliau tęsti pedagoginį darbą, ar keisti profesiją. Kiti mokyklos mokytojai jau nuo 2015 metų ruošėsi permainoms ir žinojo, kad nuo 2018 metų rugsėjo 1-os nebeliks Senvagės progimnazijos. Beveik visi mokyklos mokytojai turi darbus, todėl bedarbystė jiems negresia.“
Planai buvo kitokie
Pasak K. Armonavičiaus, progimnazijos moksleiviams taip pat teko rinktis kitas švietimo įstaigas.
„Nedidelė dalis moksleivių renkasi mokslus „Aušros“ progimnazijoje. Vienas kitas tęs mokslus Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje. Nemažai moksleivių pasirinko tęsti mokslus V. Žemkalnio gimnazijoje“, – sakė Senvagės progimnazijos direktorius ir kiek pasvarstęs pridūrė:
„Kitokio likimo beveik 80 metų veikiančiai mokyklai tikėtis ir nebuvo galima, kai tame pačiame pastate pradėjo veikti R. Sargūno sporto gimnazija. Viename pasate esančios dvi švietimo įstaigos – nenormalu. Viena jų turėjo baigti egzistavimą. Juolab, kad ir moksleivių skaičius katastrofiškai mažėjo. Kita vertus, steigiant sporto gimnaziją planai buvo kitokie. Galvojome apie tradicijų tęstinumą – atgaivinti sporto mokyklą, kokia anksčiau veikė Panevėžyje. Bet gavosi kaip gavosi. Gyvenimas juda į priekį ir su apgailestavimais nieko nepakeisi.“
Išmokės kompensaciją
Panevėžio miesto savivaldybės Tarybai gegužės 31 dieną priėmus sprendimą dėl darbo sutarties nutraukimo su K. Armonavičiumi šalių susitarimu, direktoriui bus išmokėta sutarta piniginė kompensacija.
Strateginio planavimo, investicijų ir biudžeto skyriaus atliktais skaičiavimais, 6 mėnesių piniginės kompensacijos dydis sudarytų 9625 eurų (su socialinio draudimo įmokomis).
Kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas darbuotojui bus išmokama už 27 darbo dienas, kas sudarytų 2030 eurų (su socialinio draudimo įmokomis).
[quote_box_center] Istorija
Mokykla įkurta 1940 metais. Pastatas statytas 1938–1940 m. miesto savivaldybės lėšomis. Per kelis gyvavimo dešimtmečius ne kartą keistas mokyklos pavadinimas: pradžios mokykla (1940–1941); karo ligoninė (1941–1944); mergaičių progimnazija (1945–1949); 4-oji vidurinė mokykla (1949–1960); mokykla-internatas (1960–1965); sporto mokykla-internatas (1965–1989), vienintelė tokio profilio mokykla Lietuvoje.
Aukštesnioji olimpinio rezervo mokykla (1989–1990).
1990 metais mokykla reorganizuota į dvi skirtingas, atskiroms žinyboms priklausančias ugdymo įstaigas: 19-ąją vidurinę mokyklą ir kompleksinę sporto mokyklą „Olimpas“.
1997 m. miesto Tarybos sprendimu mokykla pavadinta Senvagės vidurine mokykla.
2002 m., optimizuojant mokyklų skaičių mieste, vykdant švietimo reformą, reorganizuota į Senvagės pagrindinę mokyklą, o vėliau – Senvagės progimnaziją. [/quote_box_center]