„Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokiniai priėmė didelį iššūkį

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro lavinamųjų klasių mokiniai Dominykas Bučnys ir Samanta Žilinskaitė, kartu su mokytojomis, priėmė didelį iššūkį, dalyvauti Šiaulių specialiojo ugdymo centro organizuojamojoje respublikinėje specialiųjų mokyklų mokinių konferencijoje, Šiaulių rajono Kurtuvėnų regioniniame parke.

Šios konferencijos tikslas, sužadinti mokinių norą domėtis Lietuvos gamta, ugdyti meilę ir pagarbą jai. Sužadinti norą domėtis savo gyvenamosios vietos vardo kilme, suprasti gamtos savitumą ir grožį, skatinti aktyvų mokinių bendravimą, saviraišką, kūrybinę iniciatyvą, savarankiškumą.

„Didžiuojamės Dominyku ir Samanta, kad nepabūgo skaityti pranešimo didelei auditorijai. Džiaugiamės bendromis pastangomis, vaikų pasiekimais, gebėjimu komunikuoti“, – sakė mokytojos.

Mokinių balsas buvo išgirstas ir jų pranešimai buvo teigiamai įvertinti. Šie atradimai, iššūkiai plečia vaikų galimybes, ugdant socialinius gebėjimus ir įgūdžius.

„Kiekvienas vaikas yra savitas. Malonu buvo matyti kaip mokiniai džiaugiasi savo pasiekimais, auga jų savivertė, pasitikėjimas savimi. Mūsų, mokytojų, tikslas, buvo paskatinti šiuos mokinius ugdytis socialinius gebėjimus ir įgūdžius. Jie labai svarbūs socialinės integracijos procese. Mažais žingsneliais, įvairiose veiklose, susitikti įvairius žmones, matyti jų elgesį, derintis prie jų, prie aplinkos tapti labiau atviromis, įdomiomis, drąsiomis asmenybėmis.

Tik reikia sudaryti sąlygas ir galimybes. Dominykas ir Samanta puikiai pasinaudojo šia proga. Bendravo, dalyvavo bendrose veiklose, atliko grupines užduotis.  Šie mokiniai džiugino mūsų akis, sukėlė šypseną veide, pripildė širdį begaline laime ir pasididžiavimu, kad negalios paliesti vaikai myli ir suprantą gamtos grožį ir kalbą“, – pasakojo mokytojos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centre organizuotas meninio skaitymo konkursas „Balta pasaka“

confident-noyce

„Šviesos“ ugdymo centre – kitokia, bet šilta Mokytojų dienos šventė

confident-noyce

BC „Jūsų Panevėžys“ socialinis partneris – Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centras

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau