Sveikatos kabinetas – jau ir Paliūniškio pagrindinėje mokykloje

Sveikatos kabinetas – jau ir Paliūniškio pagrindinėje mokykloje

Valentina KAUŠAKIENĖ / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajono Paliūniškio pagrindinėje mokykloje duris atvėrė naujas, šviesus ir erdvus sveikatos kabinetas.

Kabinetui patalpas skyrė mokykla, jų remonto darbai atlikti Panevėžio rajono savivaldybės lėšomis, o visuomenės sveikatos priežiūros specialistės darbo vieta sukurta pasinaudojant 2009-2014 metų Norvegijos finansinio mechanizmo parama.

Sveikatos kabinetas aprūpintas visais reikalingais baldais, kušete, kraujospūdžio matavimo aparatu, kūno svorio svarstyklėmis, ūgio matuokle, mokinių sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo priemonėmis, pirmos pagalbos vaistinėle. Specialisto darbui palengvinti skirtos informacinių komunikacinių technologijų (kompiuteris, spausdintuvas su kopijavimo aparatu) ir telefoninio ryšio priemonės, kabinete veikia interneto ryšys.

BIC

Paliūniškio pagrindinės mokyklos sveikatos kabinetas daugiafunkcinis. Kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste dirba logopedė, o ateityje kabinetu planuojama dalintis ir su socialine pedagoge. Specialistai vieni kitiems netrukdys, nes dirbs nustatytu laiku. Jų darbo laikas nesidubliuos, todėl bus užtikrinama aukšta teikiamų paslaugų kokybė. Mokyklos bendruomenės patogumui jos bus teikiamos vienoje vietoje.

Sutelktomis visų suinteresuotų Panevėžio rajono savivaldybės institucijų pastangomis, beveik visose Panevėžio rajono švietimo įstaigose įkurti sveikatos kabinetai. Piniavos mokykloje-darželyje ir Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ kabinetų dar nėra, tačiau visuomenės sveikatos priežiūros specialistai dirba, visuomenės sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.