8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 10 balandžio, 2021

Sveikatos apsaugos ministras slapta spaudė Panevėžio ligoninės vadovą trauktis

I. Dorošas.

Teisėsaugos mėsmalės traiškomas Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Ivanas Dorošas  jau iš trečio ministro lūpų išgirdo pasiūlymą trauktis „savo noru“.

Balandį Kauno apygardos teismas atvertė jo bylą. Įtariama, kad ligoninės vadovas buvo lepinamas dideliais kyšiais.

Apie savo problemas I. Dorošas prieš kurį laiką ryžosi pakalbėti su ministerijos vadovybe. Apie daugiau nei valandą trukusį o pokalbį su ministro Aurelijos Verygos patarėja Nendre Černiauskiene skaitykite čia.

Po kurio laiko prie N. Černiauskienės ir I. Dorošo prisidėjo ministras A. Veryga.

A. Veryga (A. V.): Tai ką, viską apkalbėjote?

Nendrė Černiauskienė (N. Č.): Mes pakalbėjome, kad nori žmogus apsispręsti po dukros vestuvių, birželio 17-ąją. Ar mes tiek turime laiko?

A. V.: Ar tada jau galutinį sprendimą priimsite?

Ivanas Dorošas (I. D.): Mes kalbėjome nemažai, buvo visokių diskusijų ir pasiūlymų. Aš palikau nemažai visokios medžiagos. Jūs irgi manęs nepažįstate – esate susidaręs nuomonę tik iš viešos erdvės ir raštų, kuriuos turite.

A. V.: Matot. Mūsų intencija tokia – palikt galimybę oriai, džentelmeniškai, gražiai, be kažkokių didelių pykčių, piktumų, išsaugant kažkiek ir to savo veido… Nes, matote, ne viską sprendžia vieša erdvė. Vis tiek yra byla, yra visokių reikalavimų, kurie taikomi vadovams dėl nepriekaištingos reputacijos ir panašiai. Aš, kaip ministras, gaunu visokių klausimų.

I. D.: Neabejoju, kad jų sulaukiate, turbūt ir spaudimo.

A. Veryga.

A. V.: Ir aš privalau priimti sprendimus. Jūs nesate vienintelis vadovas. Čia nėra jokių asmeniškumų, ir jūs neturėtumėte jų matyti. Noriu pasiūlyti sprendimus, kad dar maksimaliai išsaugoti tą veidą, gražiai išsiskirt, neįsivelt į pykčius.

Vis tiek tas postas gi nėra amžinas. Tuoj baigsis kadencijos…

I. D.: Baigiasi kadencija ir norisi išeiti pakelta galva.

A. V.: Kada baigiasi?

I. D.: Kitų metų liepą.

A. V.: Tai va, nedaug liko, mes norime tą situaciją išspręsti anksčiau – išnarplioti ir neįsivelti į visokius…

I. D.: Aš sutinku su jumis, ministre, kad jūs norite, esate raginamas, sulaukiate priekaištų. Aš matau, kad žmonės, kurie sėdi jums iš dešinės ir iš kairės, yra suinteresuoti viską išnarplioti, kas ten yra dešimtmečiais vykę. Tai aš palikau medžiagos, iš kurios matysite…

A. V.: Nepaisant tos medžiagos, vis tiek suprantate, kad yra ir kitokių kriterijų. Mes vis dėlto nesame teismas. Jis galų gale priims sprendimą, ne ministras. Mes vadovaujamės truputį kitais kriterijais. Ir vieša erdvė yra svarbi.

I. D.: Žmogui ji labai svarbi…

A. V.: Visiems svarbi – ir jums, ir man ji svarbi. Man jinai svarbi, aš esu politikas šiandien. Jums irgi svarbu visiškai nesusigadinti veido, neprarasti.

I. D.: Jis jau smarkiai sugadintas.

A. V.: Bet vis tiek dar yra galimybė… Mes stengiamės žiūrėti, kad tuos lūkesčius visuomenės išpildyti.

N. Č.: Mes turbūt ištransliuosime, kad šalių susitarimu.

A. V.: Tada ir iš mūsų pusės išeitų gražiai, kad mes neeskaluojame. Ir dabar mes stengiamės to nedaryti. Galim susikalbėti.

I. D.: Tai sutariame – susitiksime birželį, po atostogų.

N. Č.: Tas pasiūlymas negalioja esant kitom aplinkybėm, jeigu klostytųsi kitaip. Suprantat?

I. D.: Ką jūs turite omeny?

A. V.: Kažko papildomo atsirastų…

I. D.: Aaaaa… Jeigu tada atsiranda, galite taikyti papildomas priemones… Kas atsiranda? Iš pareigūnų ar iš jūsų pareigūnų? Galite taikyti nors ir nuo rytdienos, jeigu yra teisinis pagrindas.

A. V.: Tai tiek, ačiū jums.

I. Dorošas.

Galėjo pasitraukti pats

„Lietuvos ryto“ paklaustas, ar I. Dorošo atžvilgiu pradėtas dar vienas tyrimas ir nušalinimas nuo pareigų nėra pasekmė to, kad ligoninės vadovas nesutiko gražiuoju trauktis iš pareigų, A. Veryga atsakė, kad jam buvo siūloma atsistatydinti, nes yra problemų: „Jis ir pats be jokių siūlymų galėjo priimti atsakingą sprendimą ir pasitraukti, o ne trukdyti įstaigai dirbti.“

Ministras neneigė vasaros pradžioje vykusio pokalbio, bet, anot jo, nėra svarbu, kad I. Dorošas mano esąs teisus ir ketina tai įrodyti: „Mes manome kitaip. Bet manydami, kad žmogus gali išlaikyti tam tikrą savigarbą, tikimės, jog žmogus reikiamus sprendimus gali priimti pats. Tokių siūlymų sulaukė ne jis vienas, bet jeigu žmogus neapsisprendžia, tenka priimti valios sprendimus ir nušalinti.“

„Lietuvos ryto“ pakalbinta N. Černiauskienė irgi patvirtino buvus tokį pokalbį, kur I. Dorošui buvo pateiktas siūlymas trauktis šalių susitarimu. Panašiai buvo pasiūlyta ir nuo pareigų dėl vykstančio tyrimo nušalintam Šiaulių ligoninės vadovui Petrui Simavičiui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio ligoninėje – unikali operacija: sugrąžino pacientui inksto veiklą

confident-noyce

Panevėžio ligoninė atnaujino Onkologijos skyriaus įrangą

confident-noyce

Pandemija Panevėžio ligoninės Ginekologijos-akušerijos klinikos darbo nesustabdė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau