Svarstoma plėsti atvejus, kai nepilnamečiai gali išlaikyti dvigubą pilietybę

AutoriusMilena Andrukaitytė (BNS)FotoDELFI

Seimas svarstys Vidaus reikalų ministerijos inicijuotas pataisas su siūlymu plėsti atvejus, kai gimimu Lietuvos pilietybę įgiję nepilnamečiai gali turėti ir kitos valstybės pilietybę.

Jos numato, kad asmuo, kuris gimdamas įgijo Lietuvos pilietybę, o kitos valstybės pilietybę įgijo iki 18 metų ne gimdamas, iki jam sukaks 20 metų galės apsispręsti, kurią pilietybę pasilikti.

Jeigu asmuo neatsisakys kitos valstybės pilietybės iki jam sukaks 20 metų, jis neteks Lietuvos pilietybės.

Pilietybės įstatymo pataisoms šią savaitę pritarta po pateikimo, jas toliau svarstys Seimo komitetai.

„Šiuo me­tu yra au­to­ma­ti­nis re­gu­lia­vi­mas ir iš es­mės vai­kai tos pi­lie­ty­bės ne­ten­ka iš kar­to tė­vų spren­di­mu, o da­bar turėtų dvejus metus, kai pa­tys ga­lė­tų ap­si­spręs­ti po pil­na­me­tys­tės bū­ti Lie­tu­vos pi­lie­čiais ar pa­si­rink­ti ki­tos ša­lies pilietybę“, – sakė pataisas pristatęs vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, kasmet Lietuvos pilietybės netenka apie 300 asmenų iki 18 metų, kurie įgyja kitos valstybės pilietybę.

Pataisomis taip pat siūloma nu­sta­ty­ti, kad vi­sų tei­sė­tai Lie­tu­voje gy­ve­nan­čių as­me­nų be pi­lie­ty­bės gi­mę vai­kai gimimu įgy­tų Lietuvos pilietybę. Ministerijos teigimu, toks vaikų skaičius nebūtų didelis – tai būtų apie penkis vaikus kasmet.

Įstatymo projekte taip pat siūloma nustatyti, kad visos prašymų dėl Lietuvos pilietybės padavimo ir nagrinėjimo procedūros būtų vykdomos per vieną instituciją – Migracijos departamentą.

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, negali turėti dvigubos pilietybės.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VRK kilo klausimų dėl A. Guogos pilietybės

confident-noyce

Siūloma plėsti atvejus, kai nepilnamečiai gali išlaikyti dvigubą pilietybę

confident-noyce

Krepšininko I. Brazdeikio prašymas dėl pilietybės gali būti nagrinėjamas dar šį mėnesį

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau