Sutrikusio intelekto žmonės ir šoko, ir dainavo, ir vaidino

Sutrikusio intelekto žmonės ir šoko, ir dainavo, ir vaidino

JP / Organizatorių nuotr.

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ jau aštuntą kartą organizuoja meninės veiklos renginį „Aš esu“, skirtą paminėti Tarptautinei Neįgaliųjų žmonių ir Tarptautinei žmogaus teisių dienoms. Renginys vyko Panevėžio miesto Bendruomenių rūmuose.

Dalyvavo daug kolektyvų

Renginio metu dalyviai ir svečiai turėjo galimybę susipažinti su kitų įstaigų renginio dalyviais, pabendrauti, stebėti meno kolektyvų pasirodymus. O Klaipėdos „Viltis“, Šilutės „Viltis“, Jonavos „Viltis“ ir VšĮ Šakių vaikų globos namai dienos užimtumo centras sutrikusio intelekto žmonėms, kvietė pasigrožėti neįgaliųjų rankdarbiais, įvairiais dirbiniais.

BIC

Renginyje dalyvavo daug meno kolektyvų iš visos Lietuvos – daugiau nei 150 dalyvių.

Įvairialypė programa

Panevėžio Jaunuolių dienos centras (JDC) teatro trupė „Svajokliai“ parodė spektaklį „Kur slypi gyvenimo prasmė“, o šokių grupė „(Ne) vieni“ savo šokiais papuošė renginį.

To paties centro muzikos hobi grupė „Mes“ pristatė du muzikinius kūrinius ir pasidžiaugė, kad centre savanoriauja du paslaugų gavėjų tėvai, o vienas iš jų aktyviai įsiliejo į muzikos veiklą.

Garsiais plojimais ir šūksniais žiūrovai pasitiko Tomą Andiušį. Vaikinas save visada pristatantis, kaip Edmundas Kučinskas. Tomas, padedamas mamos pasiruošė savarankiškai, atvyko iš Kauno, kad galėtų pabūti su savo draugais, susirasti naujų.

Pasvalio rajono sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centro „Viltis“  kolektyvas „Pasvaliečė“ pristatė žaismingą rūbų kolekciją „Pieno pūkas“, pagamintą iš antrinių žaliavų.

„Utenos Viltis“ vadovaujamo Kazimiero Streiko muzikinis instrumentinis ansamblis „Vilties ritmai“, skambant trankiai ir linksmai muzikai, privertė linksmai patrypti ir palinguoti.

Panevėžio specialiosios mokyklos – daugiafunkcinio centro teatrinė trupės, kurioje smalsūs centro ugdytiniai drauge su savo asistentais, papasakojo nuostabią istoriją „Kaip pelytė tapo balerina“.

Svečiai iš Jonavos nustebino, net tik savo pasirodymu, bet kapelos „Lankesa“ vadovo Antano Kirvelevičiaus, dažnai pristatomu kaip ,,žmogus – orkestras“, benefisu. Atlikdamas kūrinius tuo pačiu metu jis geba groti net aštuoniais instrumentais, be to, gali groti įvairiomis kūno pozomis.

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Šilutės Viltis“ dramos teatro kolektyvas „Žvaigždės“ parodė spektaklį „Jūratė ir Kastytis.

„Mažeikių Viltis“ nares, Paramos šeimai centro lankytojos ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos chorinio dainavimo mokinėmis atliko dvi dainas.

VšĮ Šakių vaikų globos namai dienos užimtumo centras sutrikusio intelekto žmonėms, parodė improvizaciją „Pavasario linksmybės“ pagal Kristijono Donelaičio poemą „Metai“.

Žiūrovų dėmesį sukaustė nuotaikingas Klaipėdos Vilties teatras „Drugelis“ ir Meno artelės muzikinis spektaklis apie draugystę ,,Angelų istorija apie vaivorykštę“.

Renginio šeimininkai – „Panevėžio Viltis“ – pristatė meninį kolektyvą „Kibirkštėlė vilties“ ir muzikinį spektaklį „Sparnai gerumo“.

Talkino savanoriai

Dalyvius ir susirinkusius svečius sveikino  Seimo nario Povilo Urbšio patarėja, Panevėžio Savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanas, Panevėžio Savivaldybės Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Rasa Urbonavičienė ir Lietuvos Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ atstovė Janina Butkuvienė.

Be to, renginyje puikiai pagelbėjo būrys savanorių iš „Minties“, J. Miltinio, J. Balčikonio ir 5-osios gimnazijų.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.