Seimas vienbalsiai ratifikavo sutartį dėl JAV karių statuso Lietuvoje atnaujinta

Seimas vienbalsiai ratifikavo sutartį dėl JAV karių statuso Lietuvoje atnaujinta

BNS / VDU nuotr.

Seimas antradienį vienbalsiai ratifikavo Lietuvos ir Jungtinių Valstijų sutartį dėl amerikiečių karių statuso šalyje.

Už atitinkamo įstatymo priėmimą balsavo 111 parlamentarų. Sutartis prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymu ratifikuota ypatingos skubos tvarka.

„Neabejotinai JAV yra pagrindinis mūsų saugumo garantas ir Lietuvos strateginė partnerė gynybos ir saugumo srityje. Po Rusijos agresijos Ukrainoje 2014 metais Jungtinės Amerikos Valstijos pirmosios į Lietuvą atsiuntė papildomus oro policijos naikintuvus bei kuopas tęstiniam buvimui, tuo patvirtindamos, jog Lietuvos saugumas rūpi ir JAV“, – sakė sutartį ratifikuoti pateikęs krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

BIC

Sutartį sausio 17 dieną pasirašė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall (En Hol). Ji įsigalios po ratifikavimo.

Pagal Lietuvos ir JAV sutartį, amerikiečiams suteikiama teisė teisti nusikaltusius karius, bet numatoma išimtis, kad Lietuva gali perimti jurisdikciją jai itin svarbiais atvejais. Susitarimas taip pat numato JAV teisę naudotis tam tikrais kariniais objektais, nors jie lieka Lietuvos nuosavybe.

Analogiškas bendradarbiavimo sutartis su JAV sausį taip pat pasirašė Latvija ir Estija.

Dvišaliai susitarimai dėl bendradarbiavimo gynybos srityje rengiami JAV iniciatyva. Jos apibrėžia JAV karių ir jų šeimos narių statusą.

Lietuvoje JAV nuo 2014 metų dislokuoja apie kuopą karių. Šiemet su ja į Lietuvą atvyko ir dešimt tankų. Pratyboms taip pat dažnai lankysis batalionas iš šiemet Lenkijoje dislokuojamos brigados.

ą atvyko ir dešimt tankų. Pratyboms taip pat dažnai lankysis batalionas iš šiemet Lenkijoje dislokuojamos brigados.

bns

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.