Suskaičiavo, kiek Panevėžyje yra „partinių“

Suskaičiavo, kiek Panevėžyje yra „partinių“

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Gedimino BALČIŪNO, LRS, asmeninio archyvo nuotr.

Teisingumo ministerijos duomenimis per metus politinės partijos neteko 6 386 narių. Labiausiai sumenko Darbo partija, o savo būrį pagausino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), nors jų bendras skaičius per šalį ir nėra gausus – spalio 1 dienai buvo 4 274 nariai.

Naujienų portalas JP pasidomėjo, kokia situacija didžiųjų partijų Panevėžio miesto ir rajono skyriuose.

Išskirtinė padėtis

BIC

LVŽS Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas Deividas Labanavičius aiškino, kad miesto skyriuje situacija išskirtinė.

„Šių metų balandžio mėnesio skyriaus veikla, dėl suprantamų priežasčių, buvo sustabdyta (dėl skandalų iš Seimo pasitraukusi Greta Kildišienė atsisakė Panevėžio skyriaus pirmininkės pareigų ir skyrius buvo uždarytas). Po pusantro mėnesio, gegužės 17 dieną, 15 žmonių iniciatyva veikla vėl atnaujinta. Šiai dienai tiek ir yra narių. Neforsuojame įvykių ir natūraliai laukiame, kada žmonės pareikš norą tapti LVŽS nariais. Mums nereikia formalių prašymų. Viską paliekame savieigai. Be to, tikimės, kad sugrįš pasitraukę nariai“, – kalbėjo pirmininkas ir nepergyveno, kad skyriuje yra tik 15 narių.

LVŽS Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas D. Labanavičius aiškino, kad miesto skyriuje situacija išskirtinė.

Laikosi stabiliai

Nors visos Lietuvos mastu daugiausiai narių neteko Darbo partija, Panevėžio miesto skyriaus vadovas Petras Narkevičius ramus.

„Kai kas išėjo, kai kas atėjo, bet narių kaita nedidelė. Narių priskaičiuojame per šimtą. Kita vertus, nesklandumus partijos viršūnėse jaučiame (Darbo partijai pareikšti įtarimai) ir mes, bet skyriaus narių skaičiui didelės įtakos tai neturi. Laikomės stabiliai“, – teigė P. Narkevičius.

Nors visos Lietuvos mastu daugiausiai narių neteko Darbo partija, Panevėžio miesto skyriaus vadovas P. Narkevičius ramus.

Išlieka aktyvūs

„Darbičių“ rajono skyriaus pirmininkas Rimantas Trota aiškino, kad iš skyriaus traukiasi neaktyvus nariai.

„Skyrius švarinasi – aktyvus lieka, o nelabai išeina. Šiaip nedramatizuojame situacijos, bet, kai kuriems įvykiams partijoje nepritariu. Veikla turėtų būti skaidri ir nepriekaištinga. Partijos neturėtų kompromituoti korupcijos skandalai. Nuo jų atsiribojame“, – kalbėjo R. Trota ir sakė, kad skyriuje šiuo metu registruoti per 100 narių.

„Darbičių“ rajono skyriaus pirmininkas R. Trota aiškino, kad iš skyriaus traukiasi neaktyvus nariai.

Pasitraukė du

Lietuvos liberalų sąjūdžio Panevėžio rajono skyriaus pirmininkė Daiva Juodelienė pasidžiaugė, kad prasidėjus partijoje neramumams, gavusi tik porą prašymų išbraukti iš partijos sąrašų.

Lietuvos liberalų sąjūdžio Panevėžio rajono skyriaus pirmininkė D. Juodelienė pasidžiaugė, kad prasidėjus partijoje neramumams, gavusi tik porą prašymų išbraukti iš partijos sąrašų.

„Didelio nukraujavimo nėra. Tuo labai džiaugiamės. Nesiblaško mūsų nariai, o antra vertus, kur bėgti ir kam bėgti? Juk perbėgusiems pritapti kitoje partijoje reikia, įrodinėti, kad esi ne „čemodanas“. Dar vienas dalykas, jei bėgsi iš partijos į kitą, pripažinsi, kad su partija blogai“, – ramiai kalbėjo D. Juodelienė ir sakė, kad skyriuje yra apie 80 narių.

Kantriai laukia

Liberalsąjūdiečių miesto skyriaus pirmininkas Rytas Paltanavičius naujienų portalui JP teigė, kad masinio bėgimo iš skyriaus nėra.

„Vieni išeina, kiti ateina. Kaita vyksta. Patys aktyviausieji nariai kantriai laukia, kas su bus toliau, kokie sprendimai dėl įtarimų partijai bus priimti. Skyriuje registruoti 140 narių“, – teigė R. Paltanavičius.

Viešai kalbėti nereikėtų

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Panevėžio miesto skyriaus vadovas Egidijus Gaidamavičius nedramatizuoja padėties ir diplomatiškai žiūri į iš partijos gretų besitraukiančius narius.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Panevėžio miesto skyriaus vadovas E. Gaidamavičius nedramatizuoja padėties ir diplomatiškai žiūri į iš partijos gretų besitraukiančius narius.

„Esame nedidelė šalis, todėl kiekviena sudėtingesnė situacija politikoje, partijų viršūnėse iškart pasijaučia skyriuose. Juose vyksta rotacijos, bet išlieka aktyviausieji. Panevėžio skyriuje nariai keičiasi, bet aktyvas – pastovus. Kita vertus, apie partijos viduje vykstančius dalykus, manau, viešai kalbėti nevertėtų. Patiems reikėtų susitvarkyti. Šis politinis ruduo – aktyvus. Galvojame apie artėjančius savivaldos rinkimus. Jie svarbesni nei Seimo, juk savi marškiniai arčiau kūno“, – kalbėjo politikas ir teigė, kad miesto skyriui priklauso apie 300 narių.

Su nepaklusniais sutaria gerai

LSDP Panevėžio rajono skyriaus pirmininkas Antanas Pocius naujienų portalui JP dėstė, kad pokyčiai partijoje, rajono skyriaus narių skaičių įtakos neturi.

LSDP Panevėžio rajono skyriaus pirmininkas A. Pocius dėstė, kad pokyčiai partijoje, rajono skyriaus narių skaičių įtakos neturi.

„Stabilus skaičius – 370 narių. Tiesa, buvo ir daugiau, bet natūralūs procesai vyksta, kai kas nusprendžia trauktis, kai įsitraukti į veiklą“, – kalbėjo skyriaus vadovas ir paaiškino, kaip reikėtų reaguoti į dviprasmybę – Seimo socialdemokratų frakcijos narių pasirinkimą likti kartu su valdančiąja dauguma: „Buvo paskelbta apklausa, kaip turėtų elgtis socialdemokratai. Skyrius nepritarė, kad reikia trauktis iš valdančiosios koalicijos, bet vėliau partijos taryba nutarė, kad Seimo frakcija turi atsisakyti koalicijos. Nepritariu tokioms apklausoms, bet yra kaip yra. Dar vienas dalykas, kai vyko balsavimas taryboje, mūsų skyriaus 4 nariai buvo už tai, kad Seimo frakcija liktų valdančiojoje daugumoje. Tačiau partijos tarybos daugumos nuomonė buvo kitokia, tai dabar ir laikomės priimtos nuostatos. Nesvarbu, koks nutarimas buvo priimtas ir kaip pasielgė partijos bičiuliai Seime, su jais visais sutariu kuo puikiausia. Tam padeda politiko patirtis.“

Guja stagnaciją

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Panevėžio skyriaus pirmininkė Rasa Juknevičienė teigė, kad skyriui vadovauti atėjo norėdama išguiti stagnacijos apraiškas.

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Panevėžio skyriaus pirmininkė R. Juknevičienė teigė, kad skyriui vadovauti atėjo norėdama išguiti stagnacijos apraiškas.

„Juk skyrius vienas seniausių šalyje. Reikia, kad į jo veiklą įsitrauktų kuo daugiau jaunų žmonių. Tiesa, tai kas vyksta Seime atsiliepia partijos skyrių veiklai, bet reikia nepasiduoti. Tą ir darome. Kviečiame naujus ir jaunus žmones jungtis į partijos gretas, o šiuo metu skyriui priklauso 463 nariai“, – komentavo Panevėžio miesto skyriaus vadovė.

Turi savo požiūrį

Pilietinio judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigė, kad judėjimas laikosi kokybės principo.

Pilietinio judėjimo „Kartu“ lyderis P. Urbšys teigė, kad judėjimas laikosi kokybės principo.

„Pilietinio judėjimo būrys nekinta, koks jis buvo pradžioje toks yra ir dabar. Jų įsikūrimo pradžioje buvo 70, tiek yra ir dabar. Žmonės atėjo iš idėjos ir partijų reitingai neturi reikšmės, kas vyksta partijose yra tų partijų reikalas. Pilietino judėjimo žmonės turi savo požiūrį ir nesimėto. Žinoma, pareikšti įtarimai partijoms (Darbo partijai ir Liberalų sąjūdžiui) atsiliepia tų partijų nariams. Vieni partijų nariai vadovaujasi moralės principais, kiti sieja su savo karjera. Antra vertus, partijų narių skaičiaus kaita – natūralus dalykas. Labai atsargiai žiūriu, kai staiga pradeda didėti partijos narių skaičius partijoje, esančioje valdžioje. Neaišku, ar didėjimas priklauso, kad partijos idėjos – patrauklios, ar tai susiję su tam tikrais išskaičiavimais“, – sakė P. Urbšys ir pridūrė, ką mano apie socialdemokratų frakcijos Seime elgesį: „Mano galva, naujas socdemų partijos lyderis Gintautas Paluckas bando įtvirtinti savo lyderystę. Kadangi pats nėra Seimo narys, matyt jis mano, kad frakcijai būtų naudingiau būti opozicijoje Seime jam pačiam, o ne partijai. Nežinau, kokia G. Palucko pozicija būtų, jei jis būtų Seime. Gali būti, kad tuomet galvotų kitaip.“

Sutrumpinimai

TS-LKD – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

LSDP – Lietuvos socialdemokratų partija

LS – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

DP – Darbo partija

LVŽS – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

TT – Partija „Tvarka ir teisingumas“

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.