Susitraukus Panevėžio miestui, sumažės ir politikų skaičius miesto Taryboje

Susitraukus Panevėžio miestui, sumažės ir politikų skaičius miesto Taryboje

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino, kad kitąmet per savivaldos rinkimus šešiose savivaldybėse bus renkama mažiau tarybos narių nei 2015-aisiais. Tarp tų šešių savivaldybių patenka ir Panevėžio miesto savivaldybė.

2019 metais kovo 3 dieną per savivaldos rinkimus panevėžiečiai vietoje 31 politiko į miesto Tarybą rinks 27.

Vadovaujasi tikrais skaičiais

BIC

Panevėžio miesto Tarybos opozicijos lyderė Gema Umbrasienė naujienų portalui JP teigė, kad tokį sprendimą numato įstatymas.

„VRK nusprendė teisingai, nes įstatyme labai aiškiai parašyta. Antra vertus, jau šitai Tarybos kadencijai narių skaičius turėjo būti mažesnis, bet vadovautasi didesniu gyventojų skaičiumi, kuris tuomet siekė truputį virš 100 tūkst. Tada VRK nusprendė nieko nekeisti, bet dabar, tikriausiai, nuspręsta vadovautis tikrais gyventojų skaičiais“, – sakė G. Umbrasienė.

G. Umbrasienė.

Svarbiausia – vaikai

Panevėžio miesto tarybos narė įsitikinusi, kad toks VRK sprendimas ir turėjo būti.

„Manau, kad, sumažėjus Tarybos narių skaičiui, bus didesnį reikalavimai kandidatams į Tarybos narius – rinkėjai jiems turėtų kelti didesnius reikalavimus. Politikai turės atstovauti visoms bendruomenės grupėms ir atspindėti žmonių lūkesčius, turės dar labiau suvokti, kad Panevėžys ne mažėtų, o didėtų. Manau, kad tai bus paskata politikams atsisukti į patį svarbiausią dalyką – į vaikus. Jei nebus vaikų – nebus nei Panevėžio, nei Lietuvos ateities“, – aiškino politikė G. Umbrasienė.

D. Simėnas.

Įstatymas – pagal gyvenimo realijas

Tarybos valdančiosios daugumos politikas Daumantas Simėnas taip pat pritaria VRK sprendimui.

„Visoje Lietuvoje yra pasikeitusi demografinė situacija ir visi miestai – aptirpę. Todėl įstatymas turi būti koreguojamas pagal dabartines realijas. Yra nustatyta gyventojų skaičiaus riba, o Panevėžys nebeturi 100 tūkst. gyventojų. Todėl nebebus 31 Tarybos nario. Kita vertus, ar iš esmės keičiasi Tarybos narių darbas? Manau, kad ne. Globalios tendencijos juntamos visoje Lietuvoje, emigracija nemažėja. Manau, kad įstatymai turi nevėluoti ir eiti paskui gyvenimo realijas“, – sakė jaunasis Panevėžio politikas.

Sumažėjo šešiose savivaldybėse

VRK duomenimis, kitais metais bus renkami 1502 tarybų nariai, įskaitant merus, tai yra 22 politikais mažiau nei per praėjusius savivaldos rinkimus.

Politikų mažėja, nes Lietuvoje mažėja gyventojų.

Mažiau atstovų turės Kupiškio, Molėtų, Telšių, Skuodo rajonų, Panevėžio miesto ir Pagėgių savivaldybių gyventojai.

Panevėžio mieste kitą kadenciją dirbs nebe 31, o 27 tarybos nariai, Kupiškyje, Molėtuose ir Skuode – nebe po 25, o po 21 tarybos narį, Pagėgiuose – ne 21, o 17 politikų.

Savivaldos rinkimai ir tiesioginiai merų rinkimai numatyti kitų metų kovo 3 dieną.

 Pinigai

Dabar per mėnesį Panevėžio politikams išmokama apie 9,5 tūkst. eurų, o per metus – 114 tūkst. eurų.

Sumažinus politikų skaičiui per mėnesį bus išleidžiama apie 8 tūkst. eurų, o metams pakaktų – 96 tūkst. eurų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.