Susitikęs su S. Kairiu prezidentas patarė stiprinti ilgalaikę viziją kultūros srityje

AutoriusAustėja Masiokaitė-Liubinienė (bns)FotoR. Dačkus / LR Prezidento kanceliarija
S. Kairys ir G. Nausėda.

Per susitikimą su kandidatu į kultūros ministrus liberalu Simonu Kairiu prezidentas Gitanas Nausėda akcentavo ministro politinio svorio, vizijos ir komandos svarbą, sako jo atstovas.

„Prezidentas pokalbio metu akcentavo, kad naujasis kultūros ministras turi turėti visą kultūros lauką apimantį požiūrį, ministras turi turėti pakankamai politinio svorio ir įtakos, kad galėtų keisti požiūrį į kultūrą“, – sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

„Pokalbio metu prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad šiam kandidatui reikėtų dar sustiprinti savo ilgalaikę viziją kultūros sektoriuje, taip pat jis atkreipė dėmesį, kad kandidatas turi patirties dirbant savivaldybės lygmenyje, todėl itin svarbu ir komanda, kuri, patvirtinus jį, dirbtų kartu su juo nacionaliniu lygmeniu ministerijoje“, – kalbėjo prezidento atstovas.

Pasak jo, prezidentas pabrėžė, kad svarbu kultūros politiką grįsti duomenimis ir tyrimais, aiškiai įvertinant jos ekonominę, socialinę ir pilietinę vertę.

„Žinanti ir matuojant tokius rodiklius svarbu sukurti subalansuotą ir tvarų kultūros finansavimo modelį“, – sakė prezidento atstovas.

A. Bubnelio teigimu, su pretendentu į ministrus kalbėta apie tarptautinę kultūros diplomatiją, dialogo su kultūros bendruomene svarbą, darną tarp skirtingų kultūros sričių.

„Kandidatas taip pat kalbėjo, kad užtikrintų, jog kultūra nebūtų skirta siauram visuomenės ratui, siektų, kad ji būtų įtrauki ir visiems prieinama“, – sakė prezidento atstovas.

Per susitikimą taip pat aptartas pandemijos poveikis kultūros sektoriui ir galima pagalba.

S. Kairys po susitikimo teigė, kad pokalbis buvo nuoširdus, aptarta, kaip tinkama komanda galėtų kompensuoti jo žinomumo ar politinio svorio trūkumus.

„Kalbėta apie mano natūralius minusus ateinant į šitą poziciją dėl žinomumo, dėl svorio politinio, dėl žinomumo kultūros lauke ir nemažai kalbėjome, kaip svarbu yra komanda, kuri tuos minusus eliminuotų“, – sakė kandidatas į ministrus.

Jis užsiminė, kad kalbasi su žmonėmis, kurie galėtų dirbti komandoje, tačiau sakė, jog juos dar anksti įvardyti.

„Natūralu, kad mano komanda turėtų būti sudaryta iš dviejų tipų žmonių: tų, kurie turi neabejotiną autoritetą kultūros lauke, ir tų žmonių, kuriais aš besąlygiškai pasitikiu“, – kalbėjo S. Kairys.

Jis teigė, kad konkretūs reikalavimai jam diskutuoti nebuvo, o išsakytą pastebėjimą dėl ilgalaikės vizijos politikas siejo su tuo, kad į nacionalinę politiką ateina iš savivaldos.

„Tikrai tame pačiame Kaune dirbdamas ir veikdamas niekada nesijaučiau, kad esu uždarytas vieno miesto teritorijoje, darėme daug dalykų, kurie yra svarbūs ir tarptautiniu mastu“, – sakė S. Kairys.

Jis anksčiau ėjo Kauno vicemero pareigas, šiuo metu patarinėja kultūros, turizmo ir kitais klausimais Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui.

Kandidato į ministrus teigimu, taip pat kalbėta apie kultūros sektoriaus darbuotojų atlyginimą bei jo finansavimą, kultūros ir švietimo ryšio svarbą.

Ministrų kandidatūras prezidentui Ingrida Šimonytė pateikė praėjusią savaitę. Ją G. Nausėda trečiadienį paskyrė ministre pirmininke.

Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Nausėda kviečia ES taikyti sankcijas už A. Navalno sulaikymą atsakingiems asmenims

confident-noyce

L. Linkevičius ir R. Karoblis kol kas dirbs URM ES departamente

confident-noyce

Prezidentas siūlo skirti E. Pašilį Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teisėju

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau