Sumaištis Panevėžio rajono mokyklose – vis dar trūksta mokytojų

Sumaištis Panevėžio rajono mokyklose – vis dar trūksta mokytojų

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / BNS nuotr.

Nors mokslo metai jau prasidėjo, kai kurių Panevėžio rajono švietimo įstaigų vadovai vis dar ieško mokytojų ir specialistų. Smilgių gimnazija neturi psichologo ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėjo, Naujamiesčio lopšelis-darželis „Bitutė“ tik prieš kelias dienas įdarbino logopedą, bet vis dar ieško direktoriaus pavaduotojo ugdymui, Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje nevyksta dailės ir technologijos pamokos, nes mokykla liko be šios specialybės pedagogo.

Kaip „Tėvynei“ teigė kalbinti įstaigų vadovai, pedagogų trūko ir anksčiau, kasmet ši problema vis didėjo, tačiau šiemet ji virto dar didesniu iššūkiu ar net, kaip įvardija pašnekovai – tikra „katastrofa“. Rajono mokyklose pedagogams susidaro labai mažai valandų, mažas atlyginimas, tad ir norinčių dirbti surasti sunku.

Miestuose mokytojas dar gali iš vienos mokyklos į kitą nuvažiuoti, o kaime tai jau yra problema. Dėl didelių atstumų rajone mokytojai nebenori iš vienos įstaigos važinėti į kitą. Be to, nuo šių mokslo metų įvedus etatinį darbo apmokėjimą, mokytojai nebesitiki, kad dirbant šį darbą pavyks padoriai užsidirbti.

BIC

Neranda pamainos

Dar ne taip seniai mokyklos, kurioms trūkdavo kelių mokytojų, nors ir sunkiai, bet per vasarą juos susirasdavo. Šiemet ne viena mokykla mokslo metus pradėjo kolektyvo „nesukomplektavusi“. Tad iki šiol vadovams tenka sukti galvą, kaip susirasti trūkstamus specialistus.

Smilgių gimnazijos direktorė Asta Kačarauskienė pasakoja, kad psichologo ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėjo ieško pačiais įvairiausiais būdais. Šiuo metu viešosiose erdvėse yra paskelbtas konkursas laisvoms pareigybėms užimti. Vadovė neslepia, kad specialistų ieško ir per pažįstamus, ir per draugus, ir per kolegas. Skambina ir į universitetus, ieškodama neakivaizdiniu būdu besimokančių studentų, taip pat kreipėsi į Panevėžio teritorinę darbo biržą, tačiau bet kokios įdėtos pastangos atsitrenkia kaip žirniai į sieną.

Tik prasidėjus mokslo metų pradžiai buvusi gimnazijos psichologė ir ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja išėjo dirbti į miesto mokyklas, nes ten gavo visą darbo krūvį.

„Labai sunkiai tikime, kad apskritai šiemet gimnazijoje turėsime psichologą, nes šių specialistų trūksta ne tik Panevėžyje, bet ir visoje Lietuvoje“, – sako A. Kačarauskienė.

Anot gimnazijos vadovės, mokyklai be psichologo sunku pačiai savarankiškai siekti gerų rezultatų. Kol kas mokykloje psichologo darbą atlieka socialiniai pedagogai, klasių vadovai, vaiko gerovės komisija. Kiek įmanoma, vaikams bus teikiama pagalba ir kitokiais būdais – konsultuotis ir pagalbos prašyti galima Panevėžio rajono pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.

„Kol kas kritinių atvejų dar neturim. Stengiamės pastebėti vaikų nuotaikas patys, daugiau bendrauti“, – teigia A. Kačarauskienė.

Nėra pedagogo – nėra pamokų

Pavojaus varpai skamba ir Naujamiesčio lopšelyje-darželyje „Bitutė“. Kaip pasakojo šios įstaigos vadovė Ramutė Skrickienė, ji turinti rasti pamainą direktorės pavaduotojui ugdymui. Laimė, prieš kelias dienas pavyko rasti bent logopedę, o įstaigoje dirbanti psichologė – tik laiko klausimas.

„Logopedo ieškojome labai ilgai. Skelbėme konkursus tiek savivaldybės, tiek įstaigos tinklalapyje. Kalbinome draugus, pažįstamus ir kolegas. Skambinau į privačias įstaigas, Šiaulių universitetą klausdama, gal yra besimokančių iš Panevėžio miesto ar rajono studentų. Pasirodo, čia mokosi tik vienas žmogus iš mūsų krašto“, – apie paieškas pasakoja R. Skrickienė.

Anot direktorės, šiuo metu „Bitutėje“ įdarbinta logopedė gyvena mieste ir dirba dar dviejose švietimo įstaigose.

„Logopedų labai trūksta ir mieste, todėl rajono įstaigose dirbantys pedagogai ir specialistai renkasi patogesnį variantą – dirbti ten, kur gyvena“, – teigia direktorė.

Kol kas lopšelyje-darželyje „Bitutė“ vis dar trūksta pavaduotojo ugdymui, o jį surasti, anot vadovės, irgi laimės dalykas. Nors konkursas laisvoms pareigybėms paskelbtas prieš kelias savaites – norinčiųjų dirbti puse etato dar neatsirado.

Direktorė džiaugiasi, kad bent jau psichologo paieškose nereikėjo lieti prakaito. Įstaiga dalyvauja ES finansuojamame projekte „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas 2“ ir devynis mėnesius darželio bendruomenei žinias ir pagalbą teiks kvalifikuota specialistė.

Karsakiškio Strazdelio pagrindinėje mokykloje naujieji mokslo metai prasidėjo pakilia nuotaika. Rugsėjo 1-ąją dieną mokytojų kolektyvas buvo visiškai „sukomplektuotas“, tačiau prieš kelias dienas mokyklos direktorė Jolanta Grinkienė sulaukė netikėtos žinios – mokyklą paliko ir į miestą dirbti išvyko dailės mokytoja. Šią savaitę mokykloje mokiniams dailės pamokos nevyksta, ir jų nebus tol, kol įstaiga neras naujo pedagogo.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.