Sukurta neformaliojo švietimo vertinimo metodika

Sukurta neformaliojo švietimo vertinimo metodika

BNS / ŠM nuotr.

Patvirtinta neformaliojo švietimo kokybės vertinimo metodika, leisianti paslaugų teikėjams bei savivaldybėms įvertinti teikiamas paslaugas, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„Neformaliojo švietimo programų teikėjams, jų steigėjams įduodame įrankį – nesudėtingą, informacija neperkrautą metodiką. Tai padės nustatyti dabartinę situaciją, suplanuoti, ką reikėtų šioje srityje pakeisti, ištaisyti spragas, o kartu sudarys sąlygas ir tobulėti“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Jis tikisi, kad patvirtinta metodika padės pagerinti neformaliojo švietimo programų kokybę, įvairovę bei pritraukti daugiau vaikų.

BIC

Ši metodika yra rekomendacinio pobūdžio, tačiau, pasak ministerijos, vertinti programų kokybę teikėjus įpareigoja Švietimo įstatymas.

Muzikos, meno, sporto mokyklos, kiti neformaliojo vaikų švietimo teikėjai, remdamiesi naująja metodika, galės kasmet įsivertinti savo programas.

Ne rečiau kaip kas penkeri metai neformaliojo vaikų švietimo kokybę vertinti turėtų ir jų steigėjai – savivaldybės.

Programų analizėje vertinami ugdymo pasiekimai ir pažanga, ugdymo organizavimas, aplinka, lyderystė, vadyba.

Duomenis apie teikėjų kokybės išorinį vertinimą analizuos Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Remiantis šiais duomenimis, programų teikėjams bus planuojami mokymai, kompetencijos tobulinimo projektai.

Teikėjai, kurių veiklos kokybės rodikliai įvertinti aukštais balais, bus kviečiami dalytis patirtimi su kitais.

Ši metodika parengta išanalizavus pernai Utenos, Ukmergės, Plungės, Tauragės, Visagino, Prienų savivaldybėse vykusio eksperimento patirtį.

Šiais metais įvairius neformaliojo švietimo užsiėmimus lanko daugiau nei 195 tūkst. mokinių.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.