Sukrečiantis reginys: iš dangaus krito daugiau kaip 11 tūkst. negyvų paukščių

Sukrečiantis reginys: iš dangaus krito daugiau kaip 11 tūkst. negyvų paukščių

Gismeteo.lt

Daugiau nei 11 000 antinių ir pelkių paukščių negyvi krito iš dangaus po to, kai Montanos valstijoje (JAV) tikrą chaosą sukėlė smarki kruša.

Kol Montanos gyventojai nuogąstavo dėl sunaikinto derliaus ir beisbolo kamuoliukų dydžio krušos išdaužtų langų, laukinės gamtos biologai rytinėje valstijos dalyje turėjo rinkti negyvas antis ir pakrančių paukščius, kuriems buvo sulaužyti sparnai, suknežintos kaukolės, sukelti vidiniai pažeidimai ir kiti sužalojimai.

Agentūros paskelbtose nuotraukose matoma pakrantė ties Didžiojo ežero laukinės gyvūnijos kontrolės teritorijos, kuri buvo nusėta daugybės paukščių rūšių lavonais.

BIC

Tuo tarpu atsakingi pareigūnai paskelbė, kad tūkstančiai kitų sužalotų antinių ir pelkių paukščių buvo aptikta kitose vietose aplink šį ežerą.

Beveik trečdalis paukščių buvo pražudyti ar sužaloti vėlyvos vasaros audros, kurios metu vėjo greitis siekė iki 112 km/val.

„Montana Fish, Wildlife and Parks“ agentūros laukinės gyvūnijos biologas Justin Paugh pasakojo, kad iš ežere gyvenančių ir stebėtų paukščių, 5 procentai ančių ir iki 40 procentų pelikanų ir kormoranų demonstruoja sužalojimus ar sumažėjusio judrumo ženklus, kurie siejami su lūžusiais sparnais ir sparnų plunksnomis, rašo iflscience.com.

Didžiojo ežero laukinės gyvūnijos kontrolės teritorija yra pelkėta vietovė ir sezoninis ežeras, kuriame lizdus suka dešimtys migruojančių pakrančių ir vandens paukščių rūšių, tarp kurių antys, žąsys, kormoranai, pelikanai ir kirai.

Ypač drėgnas pavasaris ežero teritoriją išplėtė iki maždaug 1600 hektarų.

Iš viso, Paugh teigimu, nuo krušos nukentėjo iki 13000 pakrančių ir vandens paukščių, kurių didžioji dalis žuvusiųjų į krantą buvo išplauti per keturias dienas jau po audros.

Iš gyvų likusių ir sužalotų paukščių didelė dalis paukščių vargu ar išgyvens dėl patirtų sužalojimų.

Toks didelis pūvančių paukščių lavonų skaičius laukinės gamtos pareigūnams kelia nerimą, dėl rizikos platinti ligas ir pražudyti dar daugiau vietos paukščių populiacijų.

„Žiūrint iš pozityvesnės pusės, ežeras vis dar yra padengtas pakrančių paukščiais, kurie yra gyvi ir sveiki. Gyvenimas tęsiasi,“ – sakė biologas Justin Paugh.

Tačiau biologai ir toliau stebės situaciją aplink ežerą.

Praėjusiais metais kaimyninė Aidaho valstija panašiai prarado daugiau nei 100 žąsų, žuvusių smarkios pavasarinės audros metu, kuomet iš dangaus pabiro golfo kamuoliukų dydžio kruša, siautė smarkūs vėjai, griaudėjo intensyvios perkūnijos su žaibais.

Keičiantis klimatui ir audroms vis intensyvėjant baiminamasi, kad tokių milžiniškų paukščių praradimų ateityje gali pasitaikyti vis dažniau.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.