Sugrįžimo mače „Lietkabelis“ po atkaklios kovos nusileido „Lokomotiv-Kuban“ ekipai

AutoriusJP
FotoKLUBO

Nesėkmę Europos taurės turnyro C grupėje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (1/5) klubas. Nenado Čanako auklėtiniai po trijų savaičių priverstinės pertraukos išvykoje 90:94 (18:29, 20:23, 24:20, 28:22) nusileido dviejų lietuvių atstovaujamai Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (6/2) komandai.

Šioje dvikovoje „Lietkabelis“ rungtyniavo be dviejų naudingiausių savo žaidėjų – Gyčio Masiulio bei Marino Maričiaus. Pirmą kartą šiame sezone aikštelėje pasirodė traumą išsigydęs Marius Valinskas. Pirmojo šanso sulaukė ir Tadas Vaičiūnas.

Dvikovą kiek geriau pradėjo „Lietkabelis“ (4:2), bet po kelių minučių jau „Lokomotiv-Kuban“ pirmavo 7:6. Čia pat šeimininkai laimėjo atkarpą 12:1 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 19:7. Iki kėlinio pabaigos panevėžiečiams pavyko stabilizuoti situaciją ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių jie atsiliko 18:29.

Antrajame ketvirtyje prabėgus 4 minutėms „Lokomotiv-Kuban“ dar labiau atitrūko – 39:22. Kelios sėkmingos „Lietkabelio“ atakos leido kiek sušvelninti atsilikimą (29:42), kuris beveik nepasikeitė ir įpusėjus rungtynėms – 38:52.

Po didžiosios pertraukos 5 minutes vaizdas nesikeitė – toliau Rusijos klubas kontroliavo situaciją 68:52. Vis dėlto „Lietkabelis“ nebuvo linkęs paleisti varžovų tolyn į priekį ir atsakė sėkminga atkarpa, kuri leido sumažinti deficitą beveik per pusę – 60:70. Toks jis išliko ir sužaidus tris kėlinius – 62:72.

Paskutinę atkarpą sėkmingai pradėjęs „Lietkabelis“ sugrąžino intrigą – 70:77. Tuoj pat „Lokomotiv-Kuban“ atsakė savo atkarpa 8:0 ir vėl atitrūko – 85:70. Nepaisant mažos rotacijos, panevėžiečiai dar kartą sugebėjo atsitiesti, kai patys pelnė 8 taškus be atsako ir likus žaisti 1,5 minutės komandas teskyrė 6 taškai – 86:92. Apsigynę svečiai turėjo progą labiau priartėti, bet suklydo. Tiesa, nesėkmingai pasibaigė ir „Lokomotiv-Kuban“ išpuolis, o likus 18 sekundžių pražanga sustabdytas Paulius Valinskas sumetė abi baudas – 88:92. „Lietkabelis“ buvo privestas pažeidinėti taisykles, o čia baudas sumetė Jordanas Crawfordas (94:88), kuris įtvirtino savo ekipos pergalę.

„Lokomotiv-Kuban“: Mindaugas Kuzminskas 20 (3/5 tritaškiai, 23 naud. bal.), Jordanas Crawfordas 17 (3/8 tritaškiai), Stanislavas Ilnickis 13 (3/3 tritaškiai), Reggie Lynchas ir Willas Cummingsas po 10… Mantas Kalnietis 6 (11 rez. perd.)

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 23 (4/5 tritaškiai, 8 atk. kam., 5 rez. perd., 30 naud. bal.), Paulius Valinskas 19 (3/5 tritaškiai, 6 kld.), Gabrielius Maldūnas (6 atk. kam.) ir Kyle‘as Vinalesas (1/4 tritaškiai, 4 rez. perd.) po 12, Erikas Venskus 9 (2/3 tritaškiai), Vytenis Lipkevičius 8 (2/3 tritaškiai, 16 naud. bal.).