0.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Su poliklinikų vadovais kalbėta ne tik apie elektroninius receptus

Panevėžio teritorinė ligonių kasa sukvietė į pasitarimą savo veiklos zonos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ) vadovus. Jiems pristatyta 2018 metų finansinės veiklos ataskaitų analizė, gerų darbo rezultatų vykdymas, informacija apie išrašytus ir išduotus elektroninius receptus, įstaigų veiklos priežiūros aktualijos ir prevencinių programų vykdymo rodikliai.

Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas akcentavo, kad PASPĮ vadovai pakviesti pasikalbėti, pasidžiaugti gerais rezultatais, paanalizuoti, kas nesiseka ir kodėl.

Sutarčių skyriaus specialistai, kalbėję daugeliu klausimų, pasidžiaugė, kad pernai PASPĮ finansinis rezultatas buvo maždaug 700 tūkst. Eur geresnis nei užpernai. 2018 m. neigiamą finansinį rezultatą turėjo mažiau įstaigų negu 2017 m. Analizė rodo, kad PASPĮ pajamos 2018 m., palyginti su 2017 m. pajamomis, vidutiniškai augo 21 proc., sąnaudos – 17 proc. Sąnaudos darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui viešosiose PAASPĮ sudarė vidutiniškai 86 proc. visų sąnaudų, privačiose – 73 proc.

Pristatant įstaigų gerus darbo rezultatus, nuo kurių priklauso papildomas apmokėjimas už paslaugas, priminti galimos finansinės paskatos rodikliai –  geri šeimos gydytojo komandos, pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros, pirminės odontologinės asmens sveikatos priežiūros rezultatai. Į gerus šeimos gydytojo komandos darbo rezultatus įeina suaugusiųjų ir vaikų sveikatos priežiūros, vaikų profilaktinių tikrinimų intensyvumas, prevencinių programų vykdymas ir kt.

Prie gerų darbo rezultatų taip pat priskiriami greitosios medicinos pagalbos operatyvumo bei intensyvumo rodikliai. Visų šių rodiklių reikšmės sąlyginiais vienetais apskaičiuojamos kas pusmetį, o papildoma suma PASPĮ išmokama lygiomis dalimis per 6 mėnesius. Pasitarime pateikta informacija, pagal kurią gydymo įstaigos galėjo palyginti kiekvienos iš jų gerus darbo rezultatus.

Nemažai dėmesio sulaukė e. receptų išrašymo ir išdavimo klausimas. Sutarčių skyriaus atstovei pateikus 2019 m. sausio–balandžio mėn. duomenis ir pranešus, kad tuo laikotarpiu e. receptai sudarė 84 proc. nuo visų išrašomų ir išduodamų receptų, kilo diskusija, kas trukdo kai kurioms įstaigoms rašyti e. receptus. PASPĮ vadovai pagrindine problemos priežastimi įvardijo gydytojų amžių, naudojamos e. sistemos trukdžius ir spragas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio poliklinikose eiles pas gydytojus didina ne tik specialistų trūkumas

confident-noyce

Tyrimas: kone pusė gyventojų už paslaugas moka ir valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose

confident-noyce

Panevėžio miesto poliklinikai ieškomas naujas vadovas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau