Su policijos pareigūnais sutarta dėl apklausos anketų ir operatyvių informacijos mainų

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities skyrių (VTAS) patarėjai susitiko su apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais ir aptarė institucijų bendradarbiavimą reaguojant į nusikaltimus, kuriuose nukentėjusiais pripažįstami arba nusikaltimo padarymu įtariami nepilnamečiai asmenys.

Tarnybų atstovai sutarė, kad su nepilnamečiais bendraus tik vaiko teisių apsaugos specialistai, o informacijos mainai tarp institucijų vyks betarpiškai ir  operatyviai.

„Vaiko teisių apsaugos specialistai visais atvejais – nepilnametis yra nukentėjusysis ar įtariamasis – turi dalyvauti procese ir užtikrinti jo teises bei interesus. Tad informacija apie skiriamas kardomąsias priemones, ikiteisminius tyrimus ir jų eigą, teismui perduodamas bylas ir panašiai, Tarnybai labai svarbi, kad galėtume tinkamai ir laiku reaguoti“, –  sakė Panevėžio VTAS vedėja Žaneta Ginaitė.

Su sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais aptarta kaip ir kokia informacija turi pasiekti VTAS specialistus, kokia – policijos pareigūnus, kad būtų ne tik operatyviai reaguojama, bet ir vaikas patirtų kaip galima mažiau streso, o apklausa vyktų vieną, o ne kelis kartus. Su pareigūnais sutarta, kad VTAS specialistai, užpildę grėsmės vaikui lygio nustatymo anketą ir išklausę vaiko nuomonės apie įvykį, esant poreikiui, surinktą informaciją perduos policijos pareigūnams, kurie spręs dėl tolimesnio proceso eigos. Pareigūnams priminta ir apie tai, kad vaiko teises ginantys specialistai visais atvejais privalo dalyvauti apklausose ir įvykiuose, kuriuose yra nepilnamečių asmenų.

„Su policijos pareigūnais bendraujame ir bendradarbiaujame nuolat, todėl natūraliai iškyla kai kurių klausimų ir situacijų, kurias būtina aptarti ir sutarti kaip veiksime. Tad sutarėme dėl nepilnamečių asmenų apklausos anketų pasikeitimo, aptarėme nepilnamečių asmenų lydėjimo į globos namus „Užuovėja“ klausimą. Į minėtus globos namus lydimi vaikai po ypatingai sunkių atvejų, tad greitas reagavimas ir darnus tarnybų darbas, užtikrinant vaiko interesus, labai svarbus“, – sakė Panevėžio VTAS vedėja Žaneta Ginaitė.

Tarpinstituciniame susitikime sutarta, kad kiekvienu atveju tarnybos bendradarbiaus ir padės viena kitai, kad nepilnamečiams būtų užtikrintos maksimaliai greitos ir saugios paslaugos bet kuriuo paros metu.

Abiejų institucijų tikslas – užtikrinti saugią aplinką vaikui ir tinkamai ginti bei atstovauti jo interesus.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje susidūrus motociklui ir automobiliui, policija ieško liudininkų

confident-noyce

Atostogos su vaiku užsienyje: ką reikėtų žinoti skyrium gyvenantiems tėvams

confident-noyce

Mažeikių rajone du vyrai ir moteris priešinosi sulaikomi policijos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau