Su nepilnamečiais – apie patyčias ir žalingus įpročius

Su nepilnamečiais – apie patyčias ir žalingus įpročius

0

Rasa ČERNAUSKAITĖ / Panevėžio policijos nuotr.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistė Irma Parčiauskienė, vykdydama patyčių ir žalingų įpročių prevenciją Biržų „Aušros“ pagrindinėje mokykloje ir susitiko su šeštokais.

Bendraudama su moksleiviais, policijos pareigūnė aiškino tolerancijos, pagarbos ir pagalbos kitam sąvokas. Ji su moksleiviais kalbėjo apie patyčias, tokio elgesio pasekmes, teisinę atsakomybę. Pareigūnė aiškino, jog tyčiotis, žeminti kitų ir versti juos jaustis blogai – jokiu atveju negalima. Patarė nebendrauti su nepažįstamais asmenimis, ypač socialiniuose tinkluose, nesiųsti jiems savo nuotraukų, kitų asmeninių duomenų.

Aptarė žalingų įpročių daromą žalą. Priminė, kad rūkymo, alkoholio, energetinių gėrimų vartojimas, tabako gaminių laikymas yra pripažintas žalingais ir nepilnamečiams griežtai draudžiami. Už šių žalingų priemonių vartojimą jų tėvams ar patiems vaikams yra taikoma administracinė atsakomybė.

BIC

Tą pačią dieną Prevencijos poskyrio specialistė Irma Parčiauskienė kartu su Raudonojo kryžiaus draugijos Biržų skyriaus pirmininke ir vaikų gydytoja Jurgita Augustinavičiene lankėsi VšĮ „Pagalbos centro“ Biržų vaikų dienos centre, tstaigoje, kurioje lankosi įvairaus amžiaus vaikai iš socialinės rizikos ir gausių šeimų.

Vaikų gydytoja, vaikams įdomiai ir vaizdžiai pateikdama iliustracijas, paaiškino apie žalingų įpročių – tabako, alkoholio ir narkotinių medžiagų – poveikį žmogaus organizmui.

Papildydama Jurgitos Augustinavičienės kalbą, policijos pareigūnė priminė nepilnamečių atsakomybę už administracinius teisės pažeidimus, susijusius su rūkymu ir tabako gaminių laikymu, alkoholio vartojimu. Paskatino nepilnamečius nebijoti kalbėti apie patyčias, smurtą, paaiškino, kur kreiptis reikiant pagalbos.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.