4 C
Panevėžys
Šeštadienis, 10 balandžio, 2021

STT: medžioklės leidimų suteikimas, panaikinimas, kontrolė neužtikrina pakankamo skaidrumo

AutoriusBNSFotoFREEPIK.COM

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sako, kad medžioklės leidimų suteikimas, panaikinimas ir šio proceso kontrolė neužtikrina pakankamo skaidrumo ir gali sudaryti prielaidas pasireikšti korupcijai. 

Kaip pranešė tarnyba, tokios išvados buvo padarytos įvertinus teisės aktus, reglamentuojančius teisės medžioti suteikimą, panaikinimą, medžioklės ir kitų procedūrų kontrolę.

STT teigimu, nuo 2019 metų, kai buvo panaikintas medžiotojų sąvadas, kuriame buvo kaupta informacija apie teisės medžioti asmenims suteikimą, medžiotojams suteiktas kvalifikacijas, skirtas nuobaudas arba teisės medžioti panaikinimą ir medžiotojų bilietų paėmimą, nėra aišku, kaip administruojami buvusiame medžiotojų sąvade kaupti duomenys.

„Dabar aktuali su medžioklės kontrole susijusi informacija kaupiama ir tvarkoma skirtinguose registruose, kurių dauguma – popieriniai ir nevieši. STT antikorupciniu požiūriu tokią situaciją vertina kaip ydingą ir neužtikrinančią skaidraus laukinių gyvūnų išteklių naudojimo bei šio proceso kontrolės“, – rašoma pranešime.

STT tvirtina, kad vadovaujantis dabar galiojančiais teisės aktais gali būti neatskleisti šiurkštūs pažeidimai, už kuriuos taikytinas teisės medžioti atėmimas.

„Medžioklės įstatyme įtvirtinta „sistemingai“ daromų pažeidimų, už kuriuos gali būti panaikinamas medžioklės leidimas, sąvoka, kas galimai sudaro sąlygas tęstiniams medžioklės ir gyvosios gamtos apsaugos reikalavimų pažeidimams“, – teigia tarnyba.

„Be to, laikinojo medžioklės bilieto suteikimas, kol bus išnagrinėtos pažeidimo aplinkybės, neapribojant teisės medžioti, gali neužtikrinti saugios aplinkos ir gyvosios gamtos išteklių apsaugos“, – sako ji.

Ekspertu teigimu, teisės aktuose įtvirtinta medžioklės kontrolė yra nepakankama.

„Pavyzdžiui, nėra numatyta, kad medžioklės vadovas, medžioklės lape pildydamas dalyvaujančiųjų sąrašą ir kitus privalomus duomenis, įsitikintų, kad medžiotojai nėra neblaivūs ar apsvaigę nuo kitų psichotropinių medžiagų. Taip pat sudaromos galimybės medžioklės lapuose neįrašyti tam tikrų asmenų ar įrašyti tuos, kurie neturi teisės medžioti tame medžioklės plote“, – teigiama pranešime.

Šiuo metu taip pat nėra išsamiai reglamentuotas leidimo naudoti medžiojamų gyvūnų išteklius medžioklės plotuose išdavimas, pratęsimas ir naikinimas, kai leidimai yra išduodami Aplinkos ministerijos siūlymu, konkurso neorganizuojant.

Be to, anot STT, nėra nustatytas teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisijų sudarymas, veikla ir neviešinami jos rezultatai.

„STT nuomone, medžioklės plotai ir jų ribos peržiūrimi nepakankamai reguliariai, taip pat nėra numatyta atsakomybė už medžioklę reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus juridiniams asmenis“, – teigia tarnyba.

Pasak jos, Aplinkos ministerija per du mėnesius turės informuoti, ar numatoma atsižvelgti į STT pateiktus pasiūlymus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Teisėją papirkti bandžiusiai moteriai ir teismo specialistei skirtas laisvės apribojimas

confident-noyce

STT: 2020 metais teismui perduota 91 proc. tarnybos baigtų bylų

confident-noyce

Siūloma riboti šviną medžioklės ir žvejybos reikmenyse

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau