-13 C
Panevėžys
Šeštadienis, 16 sausio, 2021

STT: bandyta papirkti Panevėžio savivaldybės tarnautoją

AutoriusJPFotoSTT

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai priėmė sprendimus dvejose Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtose bylose dėl bandymų papirkti valstybės tarnautojus. Šie ikiteisminiai tyrimai pradėti gavus Panevėžio miesto savivaldybės ir Utenos rajono savivaldybės administracijų valstybės tarnautojų pranešimus.

Asmenys, bandę papirkti valstybės tarnautojus, pripažino savo kaltę, kritiškai vertino savo veiksmus, dėl jų gailėjosi, todėl šiems ikiteisminiams tyrimams vadovavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras priėmė nutarimą atleisti juos nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai priėmė nutartis, patvirtinančias prokuroro nutarimus.

Viena byla susijusi su atveju Utenoje. Pilietis V. P. rugsėjo mėn. Utenos rajono savivaldybės administracijoje, Teisės ir civilinės metrikacijos skyriuje, už tarnautojo teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – už konsultaciją, po dezinfekcinio skysčio dozatoriumi tarnautojui nežinant paliko banknotą.

Tarnautojas, baigiantis darbo dienai, suradęs šiuos pinigus pranešė savivaldybės vadovams, ir buvo kreiptasi į STT Panevėžio valdybą. Teismas atleido V. P. nuo baudžiamosios atsakomybės už baudžiamąjį nusižengimą pagal laidavimą ir konfiskavo pinigus, kurie buvo panaudoti darant nusikalstamą veiką.

Kita byla susijusi su atveju Panevėžyje. Pilietis L. J. spalio mėn. valstybės tarnautojui iš Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus už jo teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus ir galimai už palankumą vykdant prekių pirkimo-pardavimo sutartį, sudarytą tarp Panevėžio miesto savivaldybės administracijos ir vienos akcinės bendrovės, bandė duoti kyšį. L. J. valstybės tarnautojui padavė segtuvą, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo įdėtas vokas su pinigais. Šį voką valstybės tarnautojas jam paduotame dokumentų segtuve rado vėliau, informavo savivaldybės vadovus, ir buvo kreiptasi į STT Panevėžio valdybą.

Atleisdamas L. J. nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, teismas jam paskyrė baudžiamojo poveikio priemonę – 900 eurų įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą ir konfiskavo pinigus, kurie buvo panaudoti darant nusikalstamą veiką.

„Tai itin reti atvejai, kai savivaldybių darbuotojai praneša STT apie bandymus juos papirkti. Tokie pranešimai prisideda prie skaidresnės Lietuvos kūrimo. Kuriant korupcijai atsparią aplinką, itin svarbi viešojo sektoriaus atsakomybė, valstybės tarnautojų antikorupcinis sąmoningumas. Be abejo, labai svarbus ir žinojimas, kaip elgtis tokiose situacijose ir kam pranešti. STT antikorupcinio švietimo specialistai visoje Lietuvoje nuolat veda paskaitas ir praktinius seminarus valstybės, savivaldybių bei jų įstaigų tarnautojams, kartu primenant apie pareigą kreiptis į STT. Tikimės, kad šie pavyzdžiai atkreips ir kitų savivaldybių valstybės tarnautojų dėmesį bei sulauksime daugiau tokių pranešimų“ – akcentuoja STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius.

Ikiteisminius tyrimus atliko STT Panevėžio valdyba, juos kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

STT yra ir anksčiau tyrusi bylas, institucijoms, įstaigoms ar jų darbuotojams pranešus apie jiems žinomus korupcijos atvejus. Pavyzdžiui, FNTT pareigūnams pranešus apie bandymą papirkti, papirkėjui skirta 10 tūkst. eurų bauda, ESO darbuotojams pranešus apie bandymą papirkti, papirkėjui skirta 15 tūkst. eurų bauda, Valstybinės darbo inspekcijos darbuotojui pranešus apie bandymą papirkti, papirkėjui skirta 10 tūkst. eurų bauda. Aplinkos ministro patarėjai pranešus apie bandymą papirkti, papirkėjui skirta 9 tūkst. eurų bauda.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

STT įvertino: skiepijimas nuo COVID-19 nepakankamai kontroliuojamas

confident-noyce

Buvusi P. Gražulio padėjėja sako, kad Seimo narys pasiimdavo jai mokamą atlyginimą

confident-noyce

P. Gražulis STT jam pateiktus įtarimus vadina absurdiškais, bylą – politine

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau