STT atstovai verslininkams pristatė tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2018“ rezultatus

STT atstovai verslininkams pristatė tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2018“ rezultatus

JP / Panevėžio PPAR nuotr.

STT Panevėžio valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Rita Škutienė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų narimas pristatė Lietuvoje atlikto tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2018“ rezultatus, akcentuodama pagrindinius momentus, susijusius su verslu.

Pavyzdžiui, 2018 m. šioje sociologinėje apklausoje dalyvavusių įmonių vadovų nuomone, kaip vienas pagrindinių kovos su korupcija būdų yra korupcijos prevencijos priemonės.

R. Škutienė skatino atkreipti į tai dėmesį ir Panevėžio bendrovių vadovus, pristatydama ir įteikdama jiems „Antikorupcijos vadovą verslui“.

BIC

Pagrindinė šio vadovo iniciatorė ir rengėja yra Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, išleidusi šį leidinį bendradarbiaudama su  viešuoju ir privačiu sektoriumi. Tai yra praktinio taikymo metodinė priemonė Lietuvos verslui, jos tikslas – padėti kurti antikorupcinę verslo aplinką, didinti verslo skaidrumą ir atsakingumą, patarti, kaip nustatyti korupcijos rizikas, kokių priemonių imtis ir kaip jas įgyvendinti, kad šios rizikos būtų valdomos.

STT atstovė pabrėžė, kad prevencines priemones įgyvendina visos ES Šalys, tarp jų ir Jungtinė Karalystė, kurios rodikliai suvaldant korupcijos rizikas yra žymiai pranašesni už Lietuvos. Pavyzdžiui, JK turi parengusi Antikorupcinę strategiją 2017-2020 metams, JK privatus verslas turi prievolę vykdyti prevencines priemones.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.