1 C
Panevėžys
Antradienis, 23 balandžio, 2024

Streso išprovokuotos odos ligos: gydyti reikia ne tik simptomus, bet ir priežastį

Sutrikęs širdies ritmas, slenkantys plaukai ar nusilpęs imunitetas – tai ne vienintelės problemos, kurios atsiranda dėl patiriamo streso. Jį jaučia visas mūsų organizmas, taip pat ir oda. Kai jaučiame nerimą, organizmas išskiria streso hormoną, kuris suintensyvina riebalų liaukų veikla ir tai paaštrina kai kurias odos ligas. Kaip jas gydyti?

Gydytoja dermatovenerologė Inga Kisielienė teigia, kad dažniausiai nuo streso paūmėja lėtinės odos ligos – žvynelinė, egzema, dermatitas, neretai paūmėja ir aknė bei rožinė. Taip pat dėl streso gali pradėti plisti baltmė.

„Jaučiamas stresas neretai paaštrina ir odos infekcijas, pavyzdžiui, pūslelinę. Apie 90 proc. žmonių turi herpes simpex virusą ir yra jo nešiotojai. Tik jei šio viruso žmogus neturi, ir stresas jo neiššauks“, – paaiškina gydytoja.

„Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė priduria, kad kai kuriems žmonėms būdingas ir nuolatinis, pasikartojantis pūslelinės pasireiškimas, todėl, norint to išvengti, prieš stresines situacijas rekomenduojama vartoti vitaminą C. Jis stiprina imunitetą ir sumažina infekcijos paūmėjimus.

Jokios savigydos

Vaistininkė sako, kad su odos problemomis ir ligomis, kurias sukelia nervų sistema, reikia kovoti, ne tik priemonėmis, kurios gydo odą. Ji rekomenduoja tuo pačiu metu vartoti ir imunitetą bei nervų sistemą stiprinančius preparatus.

„Tačiau, jokiu būdu negalima užsiimti savigyda. Kiekvienam individuliai gydymą turi paskirti gydytojas. Paprastai žmonės, norėdami, kuo greičiau išsigydyti atsiradusius bėrimus ar paūmėjusią ligą, tepa ant savo odos viską iš eilės. Bet norėdami sau padėti, jus tik pakenksite, o liga tik dar labiau paūmės“, – pabrėžia „Eurovaistinės“ farmacijos specialistė.

Pasak jos, norint sustiprinti nervų sistemą, patariama vartoti B grupės vitaminus. Taip pat labai naudingi ir B grupės vitaminų bei magnio deriniai, nes, patiriant stresą, ne tik nusilpsta nervų sistema, bet ir iš organizmo pasišalina magnio atsargos.

Atskirti sudėtinga

Gydytojos dermatovenerologės I. Kisielienės teigimu, susivokti ir suprasti, kad būtent stresas kenkia odai, ganėtinai sudėtinga. Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į tai, kaip dažnai ir kokiomis aplinkybėmis odos problemos kartojasi.

„Vienkartinis išbėrimas, trunkantis trumpai, turbūt didesnių problemų nesukels, tačiau jeigu tai  antras, trečias ar ketvirtas kartas, reiktų pergalvoti, kodėl bėrimas ar kitas simptomas atsirado. Patarčiau permąstyti, kas vyko vakar: kaip miegojote, ką valgėte ir ką veikėte“, – rekomenduoja I. Kisielienė.

Sveikatos specialistė atkreipia dėmesį, kad kai esame įsitempę, mūsų kūnas nori apsaugoti odą sukeldamas uždegiminius procesus, todėl stresas dažnai iššaukia odos niežėjimą ir pleiskanojimą. Pajutus šiuos simptomus, gydytoja pataria kuo mažiau kasytis, nes dėl to odos būklė tik blogės.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ekspertės atskleidė tinkamos veido valymo rutinos paslaptis švytinčiai odai

confident-noyce

Dermatologė perspėja mėgstančius karštą dušą ir primena, ką būtinai reiktų keisti odos priežiūroje artėjant pavasariui

confident-noyce

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau