Stintų šventė panevėžiečius džiugino ne prie jūros, o prie uosio (papildyta)

Stintų šventė panevėžiečius džiugino ne prie jūros, o prie uosio (papildyta)

JP / Organizatorių nuotr.

DSC_0056Balandžio 8 dieną „Seklyčioje prie uosio“ nuaidėjo Aukštaitiška stintų šventė, kuri sulaukė nemažo būrio smalsuolių. Jau visą dešimtmetį stintų šventė džiugina pajūrio ir visos Lietuvos gyventojus Palangoje. Šios šventės metu yra kepama masiškai daug šių mažų žuvelių, kurias lietuviai tiesiog dievina. Vienas Panevėžio miesto verslininkas Vidmantas Perevičius, užeigos „ Seklyčia prie uosio“ savininkas, prieš keturis metus pagalvojo: „ Jei žmonės gali kepti ir džiaugtis stintomis prie jūros Palangos mieste, kodėl to negali daryti prie uosio Panevėžyje?“. Įgyvendinęs savo idėją verslininkas nenuvylė panevėžiečių ir šią mintį tęsia toliau, kasmet.

Stintas „Seklyčios prie uosio“ savininkas perka tiesiogiai iš Rusnės žvejų. Šiais metai jis paruošė labai didelį kiekį šių, agurkais kvepiančių žuvelių, kadangi miestelėnai labai nekantraudami laukė šios šventės ir savininkas įtarė, kad sulauks nemažo būrio žmonių. V. Perevičius teigia: „ Ilgai lauktas pavasaris, kaip ir labai ilgai laukta stintų šventė pagaliau atėjo. Žmonės labai nekantravo, todėl šiais metais stintas kepėme iki vidurnakčio“. Žinoma, prie šių skanių žuvelių verslininkas svečiams siūlė paragauti lietuviško „Seklyčios prie uosio“ alaus, kurio pasirinkimas gana įspūdingas.

Lankytojai itin džiaugėsi, kad šiems nereikia sukarti daugybės kilometrų iki jūros tam, kad galėtų paskanauti mažųjų stintų, viskas yra arčiau namų. „Labai džiugu, kad Panevėžyje yra vieta, kurioje organizuojami tokie renginiai. Smagu po darbo pabūti jaukioje seklyčioje, pabendrauti su bendraminčiais, pasiklausyti geros gyvos muzikos ir paskanauti stintų, kepamų lauke. Ačiū Vidmanui ir visiems šio vakaro rengėjams“, – pagyras žėrė renginio lankytoja Zina Stripeikienė Šaltinio“ progimnazijos direktorė. 

BIC

Į šventę lankytojai galėjo patekti nemokamai, tai dar labiau paskatino panevėžiečius penktadienio vakarą burtis „Seklyčioje prie uosio“. O tie, kurie vis dėl to nespėjo apsilankyti stintų šventėje Panevėžyje, bus laukiami kitais metai, kadangi verslininkas Vidmantas Perevičius prisipažįsta nesustosiantis rengti stintų šventės kiekvienas metais savo mieste.

 

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.