Statistika: šiemet Panevėžio rajone jau gimė daugiau vaikų nei pernai

Statistika: šiemet Panevėžio rajone jau gimė daugiau vaikų nei pernai

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Pixabay.com nuotr.

Liepa – metas, kai galima pasidairyti ne tik į greitai aruoduose nugulsiantį derlių, bet ir į skaičius, fiksuojančius Panevėžio rajono populiacijos pokyčius. Būtent šio mėnesio pradžioje buvo apžvelgti pirmojo 2019 metų pusmečio rajono gyventojų pokyčiai.

Berniukų sulaukta daugiau

Panevėžio rajono civilinės metrikacijos ir archyvų skyriuje per 2019 metų pirmąjį pusmetį įregistruoti 157 kūdikių gimimai. Tai keturiais vaikais daugiau nei pernai tokiu pačiu laikotarpiu.

BIC

„Šįmet įregistravome 99 berniukus ir 58 mergaites. Skyriuje įregistruota viena dvynukų pora. Jauniausia motina – 16, jauniausias tėtis – 18 metų, vyriausia mama – 45, vyriausias tėtis – 53 metų“, – informaciją pristatė Panevėžio rajono civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja Nijolė Gaižiūnienė.

Taip pat ji atskleidžia dažniausiai pasikartojančius pirmojo pusmečio kūdikių vardus Panevėžio rajone: Lėja, Gabija, Elija, Matas, Kajus bei Aironas.

Santuokų skaičius mažai keičiasi

2019 metais jau susituokė 72 poros. Tai labai panašus skaičius kaip buvo pernai.  Skyriuje tuokėsi 37 poros. Į apskaitą įtrauktos 32 palaimintos santuokos. Daugiausia porų susituokė  Berčiūnų Tautos kankinių bažnyčioje – 12, Krekenavos Švč. M. Marijos bazilikoje – 6, Paįstrio Švč. Marijos Globos bažnyčioje – 3, Lietuvos Kariuomenės ordinato Panevėžio įgulos kapelionate – 3. Užregistruotos ir 3 santuokos, kuriose vienas iš sutuoktinių buvo ne lietuvis. Fiksuotos šalys – Jungtinė Karalystė, Moldova, Ukraina.

Septynios sutuoktinių poros tuokėsi ne skyriaus patalpose, o pačių pasirinktose vietose : Bistrampolio dvare, Daukniūnų, Bernatonių, Paliūniškio, Dembavos kaimo sodybose bei Krekenavos regioninio parko teritorijoje.

Skyriaus vedėja Nijolė Gaižiūnienė pastebi, kad  po santuokos sudarymo dažniausiai moterys pasirenka tradicinę, sutuoktinio pavardę su moteriška pavardės forma. Vos keli atvejai, kai jos renkasi šeiminės padėties nenurodančią galūnę  -ė.

„Dar rečiau galima pastebėti, kad moterys pasilieka ir savo mergautinę, turėdamos dvigubą pavardę. Pas mus Panevėžio rajone tai ne itin populiaru. Ir tik keturios iš 72 pasiliko savo senąją pavardę“, – sako N. Gaižiūnienė.

Šiais metais išsituokė 47 poros. Palyginti su 2018 metų pirmuoju pusmečiu – tai dviem poromis daugiau.

Procentas didesnis

Deja, bet pirmąjį šių metų pusmetį būta daugiau mirčių nei gimimų. Jų suskaičiuotume beveik dukart daugiau nei gimtadienių.

Panevėžio rajono metrikacijos skyriuje per 2019 metų pirmąjį pusmetį įregistruoti 279 mirties įrašai. 2018 metais per tą patį laikotarpį jų buvo 243. Mirė 128 vyrai ir 151 moteris. Dažniausia mirties priežastis buvo įvairios širdies ir kraujagyslių ligos bei piktybiniai navikai. Vyriausia moteris mirė sulaukusi 92, vyriausias vyras – 99 metų. 

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.