Specialistai įspėja: Panevėžyje padidėjo oro tarša

Specialistai įspėja: Panevėžyje padidėjo oro tarša

JP / Gedimino KARTANO (Panevėžio miesto savivaldybės) nuotr.

Stipriai atšalus, sustiprėjus kūrenimui ir nurimus vėjui Panevėžyje susidarė nepalankios sąlygos sklaidytis teršalams. Praėjusią parą miesto centre esanti oro stebėsenos stotis užfiksavo smarkiai padidėjusią taršą kietosiomis dalelėmis (KD10). Šiandien 11 val. duomenimis, jų koncentracijos vidurkis buvo 131,79 µg/kub. m – ribinė vertė viršyta kelis kartus. Tai jau antra para šiemet, kai viršijama oro tarša.

Panevėžio miesto savivaldybė primena, jog esant tokiems rodikliams gyventojams rekomenduojama mažiau būti lauke. Būdami patalpose, neatidarykite langų. Pajutę sveikatos sutrikimus, kreipkitės į gydytoją.

Mediena – viena pagrindinių kuro rūšių, kuria namus šildosi gyventojai. Deginant anglį išsiskiria kur kas daugiau azoto oksido ir sieros dioksido. Tad nors namams šildyti geriau rinktis malkas nei anglį, tačiau abi žymiai prisideda prie oro taršos. Jas pakeitus aplinkai draugiškesnėmis alternatyvomis (šildymu dujomis, elektra naudojant siurblius) pavyktų sumažinti oro taršą.

BIC

Visgi blogiausia namus šildyti atliekomis. Tai pavojinga, nes jas deginant išsiskiria kancerogeninės medžiagos. Primename, kad atliekas deginti draudžiama, už tai gresia 60–300 Eur baudos.

Oro taršos rodikliai skelbiami viešai ir reguliariai atnaujinami.

Susipažinti su Panevėžio miesto situacija galima čia.  

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.