6.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 23 spalio, 2021

Specialistai įspėja: Panevėžyje genėti medžius be leidimo – negalima

Panevėžyje jau matyti artėjančio pavasario pranašai – genėjami medžiai. Tačiau norint nugenėti medį savavališkai to daryti negalima – reikia leidimo.

Leidimus išduoda Panevėžio miesto savivaldybė. Per metus išduodama per 500 leidimų.

Išduoda nemažai leidimų

Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiosios specialistė Rasa Stankūnienė naujienų portalui JP pasakojo, kad genėti medžius prie Santuokų rūmų leidimas duotas.

„Šioje vietoje leidimas genėti medžius išduotas. Darbų organizuoja Miesto infrastruktūros skyrius, o atlieka bendrovė „Panevėžio gatvės“. Ši bendrovė laimėjo darbų atlikimo konkursą“, – aiškino R. Stankūnienė.

Pasak jos, per metus išduodama 400-500 leidimų medžiams genėti.

„Anksčiau dar daugiau išduodavome – iki 600 leidimų. Genėti medžių be leidimo – negalima. Leidimas tvarkyt medžius galioja metus“, – teigė Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiosios specialistė R. Stankūnienė, o pasiteiravus, kaip baigėsi istoriją su nukirstais medžiais A. Bandzos socialinių paslaugų namų valdose, ji paaiškino:

„Negalėčiau komentuoti, nes tuo užsiima Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūra. Ši situacija perduota tirti jiems.“

Leidimai trims medžiams

Priminsime, kad A. Bandzos socialinių paslaugų namams buvo išduotas leidimas kirsti tris medžius: dviem gluosniams ir beržui. Tačiau panevėžiečiai pastebėję socialinės įstaigos teritorijoje kertamus medžių įsitikinę, kad jų buvo iškirsta kur kas daugiau.

Kirto menkaverčius medžius

Prieš mėnesį kalbintas A. Bandzos socialinių paslaugų namų vadovas S. Juodzevičius naujienų portalui JP patvirtino, kad socialinės įstaigos teritorijoje tikrai iškirsti medžiai.

„Kertami beverčiai medžiai tuopos ir invaziniai uosiai. Pernai metais buvo išimtas leidimas medžiams kirsti. Jis galioja metus – iki šiųmetės vasaros. Patikėkite, tikrai nekirstume medžių neturėdami leidimo. Be to, kai kurie iš jau nukirstų medžių buvo avarinės būklės – labai pasvirę ir, bet kuriuo metu galėjo nugriūti. Su viena tuopa taip ir atsitiko. Prieš mėnesį, neatlaikiusi sniego svorio tuopa išvirto su visomis šaknimis“, – aiškino S. Juodzevičius.

S. Juodzevičius.

Anot socialinės įstaigos vadovo, tuopoms ir invaziniams uosiams jau nebereikia leidimo juos kirsti.

„Kol išrūpinome leidimą šiems medžiams kirsti, pasikeitė įstatymai ir jiems nebereikėjo leidimo. Tačiau, nors kirsti medžius galime, be reikalo to nedarome. Medžių būklę vertiname objektyviai. Kviečiamės specialistus ir visus kirtimus deriname su Panevėžio savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriumi. Beje, sulaukiame įvairių skambučių. Vieni piktinasi, kodėl kertame medžius. Kiti aiškina atvirkščiai ir nori, kad iškirstume socialinės įstaigos teritorijoje visus medžius“, – pasakojo S. Juodzevičius, kokių siūlymų sulaukė iš panevėžiečių.

Pažeidimų nepadarė

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūros vedėja Ieva Jakupkaitė teigė, kad socialinėje įstaigoje atliktas patikrinimas.

„Pažeidimų nebuvo nustatyta. Medžiai iškirsti pagal išduotus leidimus. Vienas išduotas pernai gruodžio mėnesį ir jis galioja iki šių metų pabaigos, o kitas šių metų pradžioje. Iškirsti medžiai su leidimais. Pagal vieną leidimą, dar nebaigti kirtimo darbai. Iškirstiems uosialapiams klevams leidimo kirsti nereikia. Šie medžiai nesaugomi ir nėra ilgaamžiai. Nesaugomos yra ir tuopos. Jas taip pat galima kirsti. Be to, medžiai kertami galvojant apie vaikų saugumą“, – aiškino aplinkosaugininkė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Dėl smarkaus vėjo ugniagesiai 40 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių

confident-noyce

Dėl siautusio vėjo uostamiestyje ugniagesiai 10 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių

confident-noyce

Trečdaliui pasaulio medžių šiuo metu gresia išnykimas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau