„Spalvoti pokyčiai“ Žibartoniuose – sveikatos stiprinimas ir menas pažinti save

„Spalvoti pokyčiai“ Žibartoniuose – sveikatos stiprinimas ir menas pažinti save

Gintarė VALANCEVIČIŪTĖ / Organizatorių nuotr.

cof

Ar teko girdėti, kaip pasitelkus meną stiprinti sveikatą, kurti saugumo jausmą ir nuspalvinti savo psichoemocinį pasaulį? Savo patirtimi galėtų pasidalinti Žibartonių bendruomenės nariai. Šių metų vasarą kaimo bendruomenė turėjo galimybę dalyvauti „Spalvotų pokyčių“ kūrybinėse dirbtuvėse ir giliau save pažinti bei ugdyti bendravimo ir pozityvaus mąstymo įpročius.

„Spalvoti pokyčiai“ – kūrybinė laisvė ir asmens analizė

„Spalvotų pokyčių“ frazė gali turėti tvirtų asociacijų su daile bei kūryba. Tačiau šiame veiklų cikle nereikalaujama nusmailinto pieštuko ar menininko talento. Pasitelkiant piešimą įvairiomis technikomis iš tiesų yra tyrinėjamos emocijos. Užsiėmimuose skatinama leisti sau spontaniškai žaisti spalvomis, mėgautis pačiu kūrybiniu procesu, o vėliau užduoti kokybiškus klausimus ir atsakyti sau, kaip jaučiuosi praktikų metu, ką man reiškia nutapyti elementai, pasirinkta spalvų gama. „Savo mąstymo ir emocijų pažinimas gali būti labai įdomus procesas“, – vienas kitam antrino dirbtuvių dalyviai.

BIC

Užsiėmimų metu įvairaus amžiaus žibartoniečiai stiprino ne tik savo emocinį intelektą, kartu jie puoselėjo saugią ir bendruomenišką aplinką, ugdė komunikacinius įgūdžius.

„Gera grįžti į savo kraštą ir dalintis sukaupta patirtimi“

Užsiėmimų ciklo lektorė Kristina Bobrevičiūtė tikina, kad nauja veikla sudomino nemenką kiekį jos krašto žmonių. Epigenetikos mokslo ir asmenybės ugdymo žinias „Spalvotiems pokyčiams“ panaudojusi mergina sako, jog greitas gyvenimo tempas smarkiai alina organizmą.

„Juk kasdien išgyvename nuolatinį emocijų srautą. Nesvarbu ar dirbame, ar ilsimės, valgome ar sportuojame, ar net miegame. Mūsų smegenys taip užprogramuotos, kad į visas situacijas pirmiausia reaguotume emociškai, tad jų niekaip neišvengsime“, – kalba K. Bobrevičiūtė.

Sako, kad tokių užsiėmimų turi būti daugiau

Tokioje greitai lekiančioje ir informacijos gausa perpildytoje kasdienybėje gebėjimai suprasti save ir aplinkinius – nemenkas iššūkis. „Spalvoti pokyčiai“ atskleidė žmonėms, kaip pažinti ir socialiai priimtinu būdu įveikti savo emocijas, puoselėti draugiškus ryšius net tada, kai stresas ir nuovargis pradeda tapti rutina.

Lektorė tikino, kad bendruomenė sparčiai mokėsi bei dėkojo už skirtą laiką. „Bendruomenės nariai išreiškė norą, kad tokie užsiėmimai tęstųsi ir pasiektų kuo daugiau žmonių“, – atsiliepimais dalijasi lektorė.

Užsiėmimų ciklą „Spalvoti pokyčiai Žibartoniuose“ finansavo Panevėžio rajono savivaldybė, vykdydama „Psichikos sveikatos stiprinimo, savižudybių, patyčių ir smurto prevencijos“ projektą.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.