-5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023

Spalio 27-osios „Tėvynėje“: naujos technologijos Pažagieniuose ir vaikų darželio statybos Molainiuose

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
„Savaitraštis „Tėvynė“ – viso Panevėžio rajono laikraštis, pateikiantis pačias geriausias ir gražiausias emocijas. Malonu žinoti, kad popierinis „Tėvynės“ laikraštis dar gyvuoja ir yra mėgiamas skaitytojų. Be jo – vyresnio amžiaus rajono žmonės nebūtų pilnai apsišvietę, nežinotų visų naujienų vykusių Panevėžio rajone. Gyvuokite ir būkite skaitomi!“, - Panevėžio rajono Dembavos bendruomenės pirmininkas Valentinas Gylis apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, spalio 27 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Panevėžio rajono Pažagienių kaimas koja kojon žengia su naujausiomis technologijomis. Prieš dvejus metus įkurta MB (mažoji bendrija) „Pažagienių mobilios paslaugos“ įsigijo įrangą, specialius šaldiklius ir pradėjo gaminti liofilizuotus produktus, o prieš dvi savaites į bendriją atkeliavo ir unikalus – maistinių dažų spausdintuvas. Juo galima originaliai papuošti įvairių rūšių maisto produktus.

Artėja Šiurpnakčio šventė. Vieni ją palaiko, kiti atsisako priimti tokią naujovę. Panevėžio rajono daržovių augintojai, kaip jau rašėme viename iš ankstesnių „Tėvynės“ numerių, tikino, jog gyventojai vis dažniau įsigyja moliūgų namų, kiemų, įstaigų puošimui. Juos dailiai išskaptuoja, įžiebia žvakeles viduje.

Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė sprendimo projektui – pakeisti viešosios įstaigos (VšĮ) Velžio komunalinio ūkio buveinę iš Nevėžio g. 54, Velžio kaimas, Velžio seniūnija, į Nevėžio g. 62, Velžio k., Velžio seniūnija. VšĮ Velžio komunalinio ūkio direktorius Vaidas Virbalas laikraščiui „Tėvynė“ aiškino, kodėl keičiasi įstaigos buveinės adresas.

Vėlinių laikotarpiu lankome artimųjų kapavietes ir rūpinamės jų priežiūra. Rinkdamiesi, kaip dekoruosime kapus, turime nepamiršti tausoti aplinką ir pasitelkti tvarius sprendimus – rūpestis kapaviečių puošmenomis neturi užgožti artimųjų pagerbimo ir atminimo. Artimųjų noras pagerbti Anapilin išėjusius brangius žmones, kuo įstabiau išpuošti jų kapus kartais užgožia tikrąją kapų lankymo prasmę – atminti ir pagerbti mirusįjį, prisiminti jį dėkinga širdimi, uždegti žvakutę ir pasimelsti. Pastebima, kad kapų tvarkymo tradicijos pamažu keičiasi – masyvūs paminklai ir gėlių darželiai kapuose lieka praeityje. Įsivyrauja minimalistinis kapų įrengimas, ekologiškas požiūris į papuošimus.

Krekenavos regioninio parko lankytojų centre įvyko pirmasis naujos sudėties Krekenavos regioninio parko jungtinės tarybos posėdis. Posėdžio metu patvirtintas Krekenavos regioninio parko jungtinės tarybos darbo reglamentas, išrinktas Jungtinės tarybos pirmininko pavaduotojas bei svarstyti aktualūs klausimai dėl regioninio parko tvarkymo, bendradarbiavimo, renginių organizavimo. Apie įvykusį  Krekenavos regioninio parko jungtinės tarybos posėdį „Tėvynei“ pasakojo Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos (ASTD) Krekenavos regioninio parko grupės patarėja Alma Kavaliauskienė.

Panevėžio rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai svarstė sprendimo projektą dėl naujo vaikų darželio Molainiuose projektavimo ir statybos darbų vykdymo. Tarybos komitetuose naujo darželio statyboms jau buvo pritarta. „Šiuo metu sparčiai besiplečiančio Molainių kaimo ir aplinkinių vietovių mažiausieji gyventojai vežami į artimiausius Upytės, Bernatonių, Velžio ar net Panevėžio miesto darželius. Sprendžiant šią problemą, Savivaldybės tarybai pritarus, 1936 m. pastatyta Molainių kaimo mokykla bus rekonstruota ir pritaikyta ikimokyklinio ugdymo paslaugoms teikti“, – naujojo projekto sėkme tiki savivaldybės meras Antanas Pocius.

Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje spalio 21 d. vyko XI regiono romansų atlikėjų konkursas „Sugrįžki, jaunyste“. Šiemet konkursas buvo skirtas Aukštaitijos metams paminėti. Romansų konkurso  tikslas yra populiarinti ir skleisti vėlyvąjį folklorą – romansinį dainavimą, skatinti bendradarbiauti regiono kultūros įstaigas. Konkursu siekiama aktyvinti mėgėjų meno veiklą, gaivinti muzikavimo tradicijas, propaguoti regiono kompozitorių ir mėgėjų autorinę kūrybą, išrinkti ir paskatinti geriausius kolektyvus.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Gruodžio 8-osios „Tėvynėje“: eglučių miestelis Velžyje ir pažintis su vargonininku ir pedagogu M. Masioku

confident-noyce

Gruodžio 1-osios „Tėvynėje“: naujas Panevėžio rajono tarybos narys ir Angelų karalystė Paliūniškyje

confident-noyce

Laikraštis „Tėvynė“ kviečia moksleivius kurti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau