Spalio 15-osios „Tėvynėje“: pažintis su pedagogų Žaludų šeima ir unikali jotainietės kolekcija

AutoriusJP
FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio mero pavaduotojas Lauras Jagminas apie laikraštį „Tėvynė“: „Dar būdamas mažu vaiku, kai gyvenau Ramygaloje, nuolat matydavau tėtį skaitant laikraštį „Tėvynė“. Džiaugiuosi, jog ir šiandien, nuvykęs aplankyti savo tėvų, namuose visada randu šį laikraštį. Tai tikrai maloniai nustebina. Galima sakyti, augau drauge su „Tėvyne“. Džiaugiuosi, kad šis vienintelis Panevėžio rajono laikraštis išsiskiria iš kitų leidinių tuo, kad jame nėra neigiamos informacijos, blogų naujienų“.

Jau rytoj, penktadienį, spalio 15 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Vadoklių kultūros centro Jotainių padalinyje veikia unikali degtukų dėžučių paroda „Mano širdžiai miela“. Parodoje pristatoma Jotainių bendruomenės narės, kolekcininkės Vilmos Fedaravičienės sukaupta degtukų dėžučių kolekcija. Jotainietė V. Fedaravičienė degtukų dėžučių kolekcionavimo aistra užsikrėtė prieš šešerius metus ir, kaip sako pati parodos autorė, netyčia, visai atsitiktinai. Pažintis apie unikalią kolekciją – naujausiame laikraščio „Tėvynė“ numeryje.

Mokslo metų pradžia mokyklose ir kitose švietimo įstaigose nesutampa su Trečiojo amžiaus universiteto startu. Tradiciškai Panevėžio rajone TAU mokslo metai prasideda spalio 1-ąją, kai klausytojai nuima derlių savo ūkiuose ir gali skirti laiko mokymuisi.

Tai, kad visuotinis karantinas pakeitė kultūrinio gyvenimo rutiną, byloja ir neeiliniai įvykiai Panevėžio rajone. Balandžio 15-ąją, kuomet minima Pasaulinė kultūros diena, Panevėžio rajono kultūros darbuotojai tradicinę šventę „Širdies pašaukti“ šventė prie kompiuterių ekranų – virtualiame susitikime – be šiltų apkabinimų, draugiškų rankų paspaudimų, sveikinimo bučinių. Ir vis dėlto, situacijai pasikeitus, kūrybinės dvasios pakylėti Panevėžio rajono kultūros darbuotojai gyvai susirinko pažymėti šią dieną. Ketvirtadienio popietę Bistrampolio dvare skambėjo jų balsai.

Spalio 1 dieną Užimtumo tarnyboje buvo registruoti 5 tūkstančiai 455 Panevėžio miesto ir 2 tūkstančiai 594 Panevėžio rajono gyventojai. Todėl nedarbo lygis mieste siekė 10,8 proc., o Panevėžio rajone – 11,9 proc., o ilgalaikiam nedarbui įtakos turėjo pandemija. Ši problema aktuali tiek Panevėžio miestui, tiek ir rajonui. Daugiau apie nedarbą – laikraščio „Tėvynė“ straipsnyje „Panevėžio krašte bedarbių daugiau nei sukurtų darbo vietų“.

Bene seniausias pėsčiųjų ir dviračių takas, vingiuojantis palei Nevėžio upę link Berčiūnų gyvenvietės, nutiestas 1995 metais. Dviračių takas – mėgstamas panevėžiečių ir berčiūniečių, tačiau jo kokybė nėra pati geriausia. Tako danga vietomis ištrupėjusi, kai kur net nebėra asfalto. Be to, juo nepatogu važiuoti neįgaliesiems vežimėliais. Todėl Panevėžio miesto savivaldybė inicijavo projektą „Pėsčiųjų ir dviračių tako nuo Vakarinės g. link Berčiūnų gyvenvietės modernizavimas“, kurio metu bus atnaujintas minėtas pėsčiųjų ir dviračių takas. Projektui įgyvendinti dar pavasarį gautas finansavimas – per 152 tūkst. eurų – iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos.

Asta ir Sigitas Žaludos Naujamiesčio bendruomenei puikiai žinomi pradinio ugdymo mokytojai metodininkai. Šiemet Asta tapo Panevėžio rajono Geriausia metų mokytoja, o Sigitas ne ką mažiau nusipelnęs Naujamiesčio gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui, bendrojo lavinimo mokyklų veiklos kokybės išorinis vertintojas ir vidaus veiklos įsivertinimo konsultantas. Jiedu mokytojauja jau ketvirtį amžiaus – Asta 24-erius metus, Sigitas – 25-erius. Pažintis su pedagogų šeima – rubrikoje „Krašto šviesuoliai“.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite jau 2022-iesiems metams. Prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spalio 8-osios „Tėvynėje“: pažintis su kalve moterimi ir Ėriškių kultūros centro kulinarinis projektas

confident-noyce

Spalio 1-osios „Tėvynėje“: Krekenava jau ruošiasi Kalėdoms ir pokalbis su Panevėžio policijos vadovu

confident-noyce

Rugsėjo 24-osios „Tėvynėje“: „Auksinės krivūlės“ laureatai ir pažintis su Tiltagaliais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau