Sostinėje – šimtmetį švenčiančios kariuomenės paradas

Sostinėje – šimtmetį švenčiančios kariuomenės paradas

Saulius JAKUČIONIS (BNS) / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Vilniuje šeštadienį prasidėjo atkūrimo šimtmetį švenčiančios Lietuvos kariuomenės paradas, kur dalyvauja beveik 2 tūkstančiai Lietuvos ir sąjungininkų karių su technika.

Vidurdienį Konstitucijos prospekto dalyje ties Nacionaline dailės galerija sugiedotas Lietuvos himnas, pakeltos šalies ir kariuomenės vėliavos.

BIC

Pasibaigus karių rikiuotei, jie išžygiavo Konstitucijos prospektu Kalvarijų gatvės kryptimi.

Tuo metu nuo Edukologijos universiteto žiedo pajudėjo apie 80 karinės technikos vienetų, renginį stebi keli tūkstančiai žmonių.

„Istorija įrodė, kad priešo gausa – bejėgė prieš stiprybę, kurios vardas – Lietuvos laisvė.“, – sakė į paradą atvykusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Džiugu, kad šalia mūsų trispalvės – tokia daugybė kitų vėliavų. Jūs visi tuo pačiu metu esate ir geležinis kumštis, ir taikos pasiuntiniai, ir bendras įsipareigojimas ateities kartoms“, – teigė ji.

„Šiandienos paradas – tai Lietuvos karių, sąjungininkų ir draugų dovana mūsų šalies žmonėms. Tai – šimtmečio žinia pasauliui, kad Lietuva pasirengusi visomis išgalėmis ginti tėvynę, laisvę ir bendras mūsų visų vertybes.“, – kalbėjo šalies vadovė.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dėkojo kariams.

„Ačiū už jūsų tarnybą, ačiū už mūsų saugumą“, – sakė ministras.

Jis taip pat teigė, kad šalies gynyba yra „ne tik kariuomenės reikalas, bet ir politikų bei visos visuomenės“.

„Labai džiugu, kad politikai skiria labai rimtą dėmesį kariuomenei“, – kalbėjo R. Karoblis.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas teigė, kad Lietuvos karių „paaukotas laikas, įdėtos pastangos, išlietas prakaitas ir pasiryžimas negailint jėgų ir gyvybės ginti savo šalį yra verti didelės pagarbos“.

„Esu tikras, kad laikysitės duotos priesaikos, kas benutiktų, ir savo pareigą atliksite. Man didelė garbė tarnauti jūsų gretose“, – kalbėjo generolas.

Karininkas taip pat dėkojo žmonėms už šiltą sąjungininkų karių priėmimą Lietuvoje ir kitą paramą kariuomenei.

Jis perspėjo, kad pasaulyje nesaugumo zonos toliau plečiasi, todėl Lietuva privalo stiprinti gynybinius pajėgumus ir kaupti reikiamas atsargas.

Kariniame parade važiuoja tokia technika, kaip Lietuvos perkamos pėstininkų kovos mašinos „Boxer“, kariuomenės turimos savaeigės haubicos „PzH 2000”, amerikiečių oro gynybos sistema „Patriot“, įvairūs sąjungininkų tankai ir šarvuočiai.

Žmonės taip pat gali pamatyti Specialiųjų operacijų pajėgų keturračius, motociklus ir visureigius, įvairios paskirties logistinį transportą, Lietuvos turimą oro gynybos ginkluotę.

Į paradą atvyko ir svečiai iš 27 valstybių.

Lietuvos kariuomenės atkūrimo data laikoma lapkričio 23-ioji. Šią dieną 1918 metais Lietuvos ministras pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą, įkuriantį Apsaugos Tarybą. Tuo pačiu buvo įsakyta pradėti formuoti naująjį Lietuvos kariuomenės pulką.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.