-0.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

„Sodrai“ – 25 metai

1990 m. kovo 23 d. įsteigta nepriklausoma socialinį draudimą administruojanti institucija, vėliau pervadinta Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba („Sodra“), taip pat priimti pirmieji šią sritį reguliuojantys teisės aktai.

„Visus šiuos metus buvo didelių iššūkių ir sunkumų. Tačiau kryptingai, nuosekliai dirbant pavyko juos įveikti ir visuomenė įsitikino, kad toks valstybinis socialinis draudimas reikalingas. O dabar mūsų draudimo sistema gali lygiuotis su bet kurios kitos Vakarų šalies analogiška sistema“, – sako Mindaugas Sinkevičius, „Sodros“ direktorius.

Per 25 metus į „Sodros“ biudžetą iš viso buvo sumokėta apie 41,4 mlrd. Eur (143 mlrd. Lt) socialinio draudimo įmokų. Gyventojams išmokėta apie 44,9 mlrd. Eur (155 mlrd. Lt) visų rūšių išmokų.

Praėjusiais metais į „Sodros“ biudžetą sumokėtų socialinio draudimo įmokų suma buvo 38 kartus, o išmokėtų išmokų suma – 44 kartus didesnė nei veiklos pradžioje.

„Sodra“ atsakinga už 5 skirtingų rūšių draudimo įmokų surinkimą. Taip pat už daugiau kaip 20 skirtingų rūšių išmokų mokėjimą.

Šiuo metu socialinio draudimo įmokas moka apie 383 tūkst. draudėjų, juridinių ir fizinių (savarankiškai dirbančių) asmenų. Kasmet bent viena periodinė ar vienkartinė išmoka išmokama 1 mln. 376 tūkst. gyventojų.

Kasmet teritoriniuose skyriuose „Sodra“ aptarnauja per 300 tūkst. klientų. Apie 500 tūkst. konsultacijų kasmet suteikiama telefonu. O interneto svetainėje kas mėnesį apsilanko apie 190 tūkst. lankytojų.

Šiuo metu visuose „Sodros“ padaliniuose dirba 3,4 tūkst. specialistų. 73 proc. visų darbuotojų turi aukštąjį išsilavinimą. Vyriausiam darbuotojui šiemet sueina 70 metų, o jauniausias yra 21-erių. 90 proc. visų „Sodros“ darbuotojų yra moterys.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau