15.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 26 rugsėjo, 2021

Socialinės iniciatyvos metu Panevėžyje buvo surinkta kanceliarinių prekių daugiau nei už 1 300 eurų

Savaitgalį, jau devintus metus visoje Lietuvoje vykusios socialinės akcijos „Būk pirmūnas“ organizatoriai ir Panevėžio mieste kvietė prisidėti prie vaikų svajonių išsipildymo. Didžiuosiuose prekybos centruose akcijos savanoriai rinko gyventojų dovanojamas prekes, skirtas vaikams, gyvenantiems nepasiturinčiose šeimose.

Daugelis sunkiau besiverčiančių šeimų mokslo metus pasitinka kasmet vis sunkiau – suruošti vaiką į mokyklą, kai reikia ne tik kanceliarinių priemonių, bet ir drabužių, avalynės, sportinės aprangos, kitų mokymosi priemonių, valstybės skiriamų papildomų lėšų nepakanka.

„Devintus metus vykstanti akcija visoje Lietuvoje parodo, kad vaikų suruošimo mokyklai problematika vis dar yra neišsprendžiama. Pačios akcijos idėja nekilo tiesiog iš kažkur. Akcijos organizatoriai bei savanoriai yra besimokantys ar besimokę tose pačiose mokyklose, patys žinantys, kaip sunku ir kiek daug finansinių išteklių reikia pasiruošti mokslo metams ir kaip sunku yra vaikams ugdymo įstaigose, kurie negali būti lygiaverčiai, dėl kažkokių materialių dalykų. Šios akcijos tikslu ir pabrėžiame pagalbą vaikams iš sunkiai besiverčiančių šeimų. Pagalbą tam, kad visi vaikai turėtų lygiai tokias pat sąlygas. Esame įsitikinę, kad mūsų visų pareiga yra rūpintis šalies vaikais ir užtikrinti jiems geriausias galimybes ir sąlygas augti. Būtent prie šios kilnios misijos kvietėme prisijungti ir visus panevėžiečius“, – teigė akcijos koordinatorius Tomas Bilevičius.

Akcijos savanoriai didžiuosiuose prekybos centruose panevėžiečius ragino paaukoti pieštukų, tušinukų, sąsiuvinių, penalų ir kitų mokyklinių priemonių, kurios iki rugsėjo pirmosios pasieks Panevėžio mieste gyvenančias ir sunkiai besiverčiančias šeimas.

„Šį savaitgalį vykusi akcija iš esmės ne tik skatino piliečius paaukoti mažiau pasiturinčių šeimų vaikams. Ši akcija suteikė galimybes visoje Lietuvoje, o tuo tarpu ir Panevėžyje, gyvenantiems jaunuoliams pasimatuoti savanorystę ir prisidėti prie akcijos. Būtent savanorių komandos emocijos ir noras prisidėti prie prasčiau gyvenančių vaikų ir šeimų gerovės jaudino labiausiai. Nors ne visi panevėžiečiai geranoriškai pažiūrėjo, o kai kurie užgauliai komentavo, jauni žmonės savo pozityvumo nepametė. Ir frazės „Aukoti turi Skvernelis“, „Ateis „rusas“, bus geriau“ nebaugino aktyvių ir pilietiškų jaunų panevėžiečių. Būtent tai ir džiugina, kad surėmus pečius visi galime daugiau vardan kilnių tikslų. Noriu padėkoti dar kartą savanorių komandai, padėkoti panevėžiečiams, kurie taip nuoširdžiai prisidėjo prie akcijos ir pasidžiaugti, kad dėl visų mūsų gerų norų, šiais metais padėsime net 50 miesto bei rajono sunkiai besiverčiančių šeimų“, – mintimis dalinosi akcijos koordinatorė, Panevėžio rajono tarybos narė Modesta Petrauskaitė.

Socialinės iniciatyvos metu, pasak organizatorių, Panevėžio mieste buvo surinkta kanceliarinių prekių daugiau nei už 1 340 eurų.

Surinkta labdara, dar šią savaitę bus išdalinta nepasiturinčių Panevėžio miesto šeimų vaikams.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžiečių socialinė akcija skatina moterišką solidarumą

erikas

Panevėžio rajone vėl vyks akcija „Būk pirmūnas“

erikas

Socialinė akcija „Važiuoji vienas? Pavežk kaimyną!“ – jau rytoj

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau