Socialdemokratai skelbia turintys frakciją – pasikvietė D. Šakalienę papildyta

Socialdemokratai skelbia turintys frakciją – pasikvietė D. Šakalienę papildyta

BNS / DELFI nuotr.

D. Šakalienė.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) skelbia sukūrusi frakciją Seime – trūkstamu septintu jos nariu pasikvietė buvusią „valstietę“ ir liberalę Dovilę Šakalienę.

„Labai džiaugiuosi, kad Dovilė sutiko kartu imtis iššūkio formuoti tikrąją socialdemokratinę politiką ir prisijungia prie atsinaujinančios mūsų frakcijos Seime. Padarę sunkius sprendimus mes pagaliau galėjome pasikviesti žmogų, kurio ekspertines žinias ir didžiulį įdirbį man asmeniškai ir partijai svarbiose srityse labai vertiname“, – partijos paskelbtame pranešime teigia LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

D. Šakalienė savo ruožtu teigia iš opozicijos pasitraukusių socialdemokratų veiksmų supratusi, „kad teiginiai apie atsinaujinimą nėra tušti žodžiai“, todėl galinti pasitikėti „susitarimu, kad sritys, kurioms aš skiriu visas savo jėgas ir žinias, partijai bus prioritetinės“.

BIC

„Su Gintautu visuomet vienodai matėme tikrosios šeimos politikos – prieinamų, kokybiškų paslaugų ir pagalbos visoms šeimoms – poreikį, būtinybę investuoti į visų rūšių smurto mažinimą, pagarba žmogaus orumui paremtą psichikos sveikatos priežiūrą, todėl matydama jo lyderystę reformuojant – o iš tiesų pirmą kartą Lietuvoje kuriant tikrą socialdemokratinę politiką, ryžtuosi dirbti kartu“, – pranešime cituojama D. Šakalienė.

Su pačia D. Šakaliene BNS pirmadienio rytą susisiekti nepavyko. Vėliau socialiniame tinkle „Facebook“ ji patvirtino prisidedanti prie socialdemokratų.

„Matydama G. Palucko lyderystę reformuojant, o iš tiesų pirmą kartą Lietuvoje kuriant tikrą socialdemokratinę politiką, ryžtuosi dirbti kartu“, – sako D. Šakalienė.

Parlamentarė aiškina, kad šįkart pereinant į kitą frakciją situacija yra kitokia nei paliekant „valstiečius“.

„Šis sprendimas kitoks nei birželio mėnesį, kaip visi žinote, tuomet buvau neviltyje ir to neslėpiau. Dabar su šiluma ir pagarba atsisveikinu su kolegomis Liberalų sąjūdžio frakcijoje, tačiau lieku dirbti opozicijoje. Mano supratimu, mums reikalinga aiški opozicinė Socialdemokratų frakcija ir aš padėsiu jai susiformuoti“, – teigia Seimo narė.

Tuo metu Liberalų sąjūdžio frakcijos, kuriai šiuo metu vis dar formaliai priklauso D. Šakalienė, seniūnas Eugenijus Gentvilas BNS sakė neturintis jos pareiškimo dėl pasitraukimo iš frakcijos, apie jos posūkį į socialdemokratiją žinantis ne tiesiogiai iš parlamentarės, o „girdėjo nuogirdas“.

Seime skilus Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijai, partijai kilo grėsmė likti be frakcijos Seime – didesnė grupė parlamentarų prieš partijos valią pasirinko likti valdančiojoje daugumoje bei paliko partiją nelaukdami pašalinimo, frakciją pervadino Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija.

Socialdemokratai, kurie pakluso partijos tarybos sprendimui trauktis į opoziciją, ketino sukurti atskirą frakciją, tačiau Mindaugas Bastys, kuriam pradėtas apkaltos procesas, nusprendė eiti į Seimo narių Mišrią grupę. Taip socialdemokratai nebeturėjo septynių būtinų narių frakcijai kurti, G. Paluckas jau buvo paskelbęs, kad negalėdami sudaryti frakcijos socialdemokratai dirbs mišrioje grupėje.

Kaip skelbia LSDP, prisijungus naujai narei, frakciją Seime sudarys septyni parlamentarai: D. Šakalienė, Juozas Olekas, Julius Sabatauskas, Algirdas Sysas, Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algimantas Salamakinas. Frakcijos seniūnu išrinktas J. Olekas, seniūno pavaduotoju – J. Sabatauskas. Tai yra mažiausias parlamentarų skaičius, galintis suburti frakciją.

Anot pranešimo, pirmadienį Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui taip pat įteiktas pareiškimas, kad LSDP frakcija yra opozicinė frakcija parlamente.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.