3.3 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 23 sausio, 2025

Socialdemokratai ragina Vyriausybę rūpintis jaunimo ateitimi: dabartinių dvidešimtmečių pensija nesieks 30 proc. algos

AutoriuseltaFotoelta
A. Sysas.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO) publikavus skirtingų šalių pensijų sistemų tyrimą „Pensions at a Glance 2023 m.“, kuriame Lietuva tarp organizacijos šalių užimą paskutinę vietą pagal pradėjusių dirbti 2022 m. būsimų pensijų dydį, socialdemokratai ragina Vyriausybę ir valdančiąją daugumą pagalvoti apie tai, kokia ateitis laukia dabartinių jaunuolių.

Parlamentaras Algirdas Sysas aiškina, kad tai turėtų būti ženklas Vyriausybei imtis spręsti Lietuvos demografinės padėties ir darbo užmokesčio problemas.

„Šiandien vidutinė pensija sudaro 43 proc. vidutinio atlyginimo. Koks gyvenimas pensijoje laukia dabartinių jaunuolių? Pagal pensijos santykį su atlyginimu atsidūrėme paskutinėje vietoje tarp visų EBPO šalių. Tragiškai atsiliekame ir nuo lenkų, ir nuo latvių bei estų. Latviai pensijoje gaus 52,8 proc. buvusios algos, o portugalai – net 98,8 proc.“, – teigia A. Sysas.

„Mokesčių mokėtojų išlaikoma Vyriausybė turėtų negailėdama jėgų ieškoti sprendimų. Viena ministerija čia nieko neišspręs: reikia idėjų, ką daryti su tragiška demografine situacija, kaip spręsti darbo jėgos trūkumo problemas, kaip didinti darbo užmokestį“, – pabrėžia jis.

Anot EBPO, dabartinių dvidešimtmečių pensija Lietuvoje nesieks nė 30 proc. jų uždirbamos algos.

A. Sysas atkreipia dėmesį į tai, kad tyrime lyginami ne tik EBPO šalių rodikliai, bet net žvelgiant į tokius duomenis, tarp išsivysčiųsių valstybių už Lietuvą blogiau pasirodė tik Pietų Afrikos respublika.

„Nors Lietuva jau kuris laikas priklauso EBPO, kurią sudaro ekonomiškai labiausiai išsivysčiusias valstybės, mūsų šalies rodikliai visiems bado akis. Štai ir šiemet EBPO Lietuvai skyrė paskutinę vietą pagal būsimų pensijų dydžio santykį su darbo užmokesčiu. Nepanašu, kad mūsų Vyriausybė dėl to labai jaudintųsi. Vėl girdime panašias šnekas kaip dėl maisto kainų: nieko čia nepadarysi“, – stebisi parlamentaras A. Sysas.

Tuo metu Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė įspėja, kad dabartinės valdančiosios daugumos sužlugdyta mokesčių reforma – bloga žinia būsimiems pensininkams.

„Lietuva pensijoms nuo bendrojo vidaus produkto skiria apie 6 proc. Europos Sąjungoje vidutiniškai šis skaičius yra 12 proc. Skradžiai žemę prasmek, bet buhalterija čia paprasta: pensijos Lietuvoje jau šiandien turėtų būti dvigubai didesnės. (…) Tarptautinės organizacijos ragina Lietuvą: susitvarkykit mokesčių sistemą. Jau rytoj užklups „sidabrinė banga“ reikės dar daugiau lėšų skirti socialinei, sveikatos apsaugai, o Lietuva ir dabar jų skiria per mažai“, – įspėja V. Blinkevičiūtė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

R. Žemaitaičiui kritikuojant lėšų gynybai didinimą S. Skvernelis siūlo jam vykti į Ukrainą

confident-noyce

Seimo valdyba „nepalaimino“ M.Petrauskaitės vizito į Dubajų: aiškinsis dėl įgaliojimų

confident-noyce

I. Ruginienė: reikėtų keisti „Sodros“ pensijų finansavimą, valstybės įnašą į antrą pakopą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau