7.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 19 rugsėjo, 2021

Smulkusis ir vidutinis verslas tikisi konkrečios paramos iš šalies vyriausybės

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) tarybos valdybos atstovais ir išklausė pasiūlymų, kurie padėtų verslui išaugti nuo smulkios įmonės iki eksportuojančios bendrovės.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) tarybos valdybos atstovais ir išklausė pasiūlymų, kurie padėtų verslui išaugti nuo smulkios įmonės iki eksportuojančios bendrovės.

Tokie susitikimai su ministru pirmininku planuojami surengti kartą į ketvirtį.

Naujienų portalas JP pakalbino susitikime dalyvavusius SVV tarybos pirmininkę Dalią Matukienę, valdybos narį, Panevėžio rajono verslininką Joną Katiną ir profesorių Dalių Serafiną.

Bendradarbiauja

SVV tarybos pirmininkė D. Matukienė naujienų portalui JP sakė, kad tarp tarybos ir Vyriausybės vyksta glaudus bendradarbiavimas, kuris veda konkrečių rezultatų link.

„Susitikime su ministru pirmininku aptariame keletą dalykų. Pirmiausia susitarėme, kad tarybos valdyba reguliariai, kartą į ketvirtį, susitiks su S. Skverneliu. Šiuose susitikimuose aptarsime du-trys pagrindinius klausimus“, – sakė SVV tarybos pirmininkė ir teigė, kad bendradarbiavimas – svarbus.

D. Matukienė.

Pasiūlė projektą

Pasak jos, su ministru pirmininku aptarė verslo ateitį.

„Susitikime aptarta  vidutinio ir smulkiojo verslo raida per pastaruosius 25 metus. Kokia mokestinė, administracinė, teisinė našta gula ant vidutinio ir smulkiojo verslo. Be to, kalbėjomės, ką reikia padaryti, kad šis verslas galėtų augti“, – teigė D. Matukienė ir pridūrė:

„Nerimą kelia tai, kad smulkusis verslas, kuris sukuria 99,8 proc. BVP, ir sumoka per 70 proc. mokesčių į biudžetą, iš tikrųjų nesiplečia taip, kaip mes norėtume. Todėl pasiūlėme verslo laiptų projektą, kur būtų išnagrinėta administracinė ir mokestinė našta smulkiam ir vidutiniam verslui.“

Atkreipė dėmesį

SVV tarybos narys J. Katinas pasidžiaugė, kad premjeras S. Skvernelis atkreipė dėmesį į įteisintą instituciją.

J. Katinas.

„Pats ministras pirmininkas pasikvietė SVV tarybos valdybos narius į diskusiją. Premjerui pristatėme svarbius mums verslininkams klausimus. Vienas iš klausimų, kad, priimant įstatymus, ekspertai įvertintų to įstatymo naudą smulkiam ir vidutiniam verslui. Be to, viešųjų pirkimų įstatymas būtų nagrinėjamas Seime pavasario sesijoje – jis turi būti tobulinamas“, – sakė J. Katinas ir teigė, kad susitikimai su premjeru bus rengiami pastoviai.

Mokslininko pastebėjimai

Diskusijoje apie verslo ir mokslo bendradarbiavimą kalbėjo Lietuvos kokybės vadybos ir inovacijų asociacijos atstovas, SVV tarybos valdybos narys prof. Dalius Serafinas.

„Turėtų būti sukurta tam tikra eko sistema, kuri padėtų  smulkiajam verslui gyvuoti. Ją sudaro teisinės sąlygos, išteklių paskirstymas, rinkų užtikrinimas. Smulkusis verslas tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje užtikrina pragyvenimą žmonėms. Stambiausias mokesčių mokėtojas – smulkusis ir vidutinis verslas. Tačiau taikant tokius pačius mokesčius smulkiam ir stambiam verslui – smulkiojo verslo atstovai pasmerkti žlugti“, – aiškino naujienų portalui JP profesorius.

Pasiteiravus, gal susitikimas su ministru pirmininku pakeis smulkiojo ir vidutinio verslo statusą, D. Serafinas sakė:

„Reikia tikėtis, nes premjeras išgirdo mūsų pozicijas, tikslus. Stambiojo ir smulkiojo verslo žaidimo taisyklės skirtingos. Turi būti išnaudotas smulkiojo ir vidutinio verslo augimas ir būtų susitarta bei išsiaiškinta, kaip smulkusis ir vidutinis verslas bei stambusis  formuoja valstybės piliečių gerovę.“

S. Skvernelis.

Tyrimus panaudos

Pasak D. Serafino, mokslininkai mato smulkiojo ir vidutinio verslo vystymosi problemas.

„Smulkusis ir vidutinis verslas – lankstus ir vikrus bei prisitaikantis. Todėl tam tikros inovacijos galėtų padėti smulkiajam verslui. Reikia kurti inovatyvaus verslo, paslaugų modelius. Tačiau tam reikalingos atviros informacinės inovacijų erdvės. Bėda ta, kad mokslininkai atlieka tyrimus, bet tie tyrimai ne visada prieinami smukiojo verslo atstovams, nėra atviri visuomenei, nors atlikti biudžeto lėšomis – mokesčių mokėtojų pinigais. Todėl juos reikėtų panaudoti, nes tyrimams išleidžiami milijonai“, – aiškino SVV tarybos valdybos narys ir vylėsi, kad moksliniai tyrimai bus pasiekiami smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams.

[quote_box_center] Institucijos esmė

Taryba – visuomeninė patariamoji iš 47 verslo asociacijų sudaryta institucija, sprendžianti aktualias smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) problemas. Taryba nagrinėja smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros klausimus, teikia Vyriausybei ir už SVV plėtrą atsakingoms valstybės institucijoms pasiūlymus dėl smulkiojo ir vidutinio verslo aplinkos gerinimo, verslumo skatinimo, vertina smulkiojo ir vidutinio verslo veiklą reguliuojančių teisės aktų projektus ir teikia dėl jų savo išvadas.

Prie Tarybos veiklos dalyvaudamos atviruose jos posėdžiuose gali prisidėti įvairios SVV interesams atstovaujančios organizacijos. Tarybos nariai taip pat dalyvauja ir įvairių darbo grupių veikloje. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininke perrinkta D. Matukienė

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau