Smilgiečio tapybos darbų paroda svečiavosi Seime

Smilgiečio tapybos darbų paroda svečiavosi Seime

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / LRS nuotr.

Smilgietis Kęstutis Virgilijus Henrikas Vaičiūnas savo tapybos darbų parodos „Praeitis dabartyje“ atidarymo metu Seime.

Seime vyko Smilgiuose gyvenančio ir kuriančio Kęstučio Virgilijaus Henriko Vaičiūno tapybos darbų parodos „Praeitis dabartyje“ atidarymas. Ji Vilniuje svečiavosi LR Seimo nario Petro Nevulio iniciatyva.

„Kęstučio Virgilijaus Henriko Vaičiūno tapybos darbus norėjosi parodyti Seimo nariams ir Seimo svečiams. K. Vaičiūnas savo namuose Smilgių miestelyje buvo atidaręs galeriją, skirtą Lietuvos 100-mečio metams pažymėti. Teko lankytis jo namų galerijoje, grožėtis menininko darbais, – renginio metu atviravo Petras Nevulis. – Žavi ir tai, kad Kęstutis Vaičiūnas visuomeniniais pagrindais moko vaikus atrasti tapybos pasaulį, todėl dėmesį šį kartą norėjosi parodyti ir jam.“

Prieš kelerius metus K. Vaičiūnas įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą, aktyviai dalyvauja parodose, rengia personalines parodas, jo darbai pristatomi tautodailės „Aukso vainiko“ konkursams.

BIC

Iš Kupiškio krašte, Skapiškio parapijoje esančio Kreipšių kaimo kilęs K. Vaičiūnas piešti pamėgo dar vaikystėje. Šį pomėgį jis paveldėjęs iš mamos, tačiau tam atsidėti galėjo tik išėjęs į pensiją. Iki tol vis nebuvo laiko: teko dirbti atsakingus darbus, augo trys vaikai – du sūnūs ir dukra. Dabar tautodailininkas sako kurdamas pailsintis, tapydamas pamirštantis ir maistą, ir kasdienius rūpesčius.

Įdomu tai, kad menininkas rašo dešiniąja ranka, bet visi kūriniai nutapyti kairiąja ranka. Piešti K. Vaičiūnas pradėjo studijų metais, kai atkakliau ėmė lankyti parodas, muziejus, specialias parodas. Tai tapo mėgstama laisvalaikio veikla, kuri buvo tęsiama ir baigus studijas.

Geraširdiško, atviro būdo Kęstutis Vaičiūnas toks atpažįstamas ir savo kūryboje – jo paveikslai ramių spalvų, kiekvienam suprantami, dažnas juose atpažįsta žinomas vietas – Lietuvos provincijos miestelio bažnyčią, piliakalnį, toli nuo didmiesčių esantį dvarelį. Būtent tokius bruožus galima įžvelgti ir LR Seime veikusioje parodoje „Praeitis dabartyje“.

LR Seime pristatant parodą muzikinius kūrinius renginio dalyviams dovanojo Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro vadovų instrumentinis duetas – Virginijus Kiršgalvis (akordeonas) ir Andrius Gudas (trombonas).

Padėkomis ir sveikinimo žodžiais parodos autorių apipylė LR Seimo nariai Guoda Burokienė ir Petras Nevulis, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos pirmininkas Saulius Kronis.

Ateinantį mėnesį LR Seime parlamentaras Petras Nevulis taip pat atvers Panevėžio rajono  kraštiečio, tautodailininko Eduardo Tito drožinių parodą „Ąžuolo sakmė Lietuvai“.

 

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.