Smėlynės biblioteka – konkurso „Mano žalioji palangė“ laimėtoja

Smėlynės biblioteka – konkurso „Mano žalioji palangė“ laimėtoja

JP / Organizatorių nuotr.

Smėlynės bibliotekos kolektyvas dalyvavo respublikiniame konkurse „Mano žalioji palangė“, kuris šiemet skirtas vaistininkės, žolininkės, mokslų daktarės ir etnografės Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.

Konkursu buvo siekiama, kad patys mažiausieji dalyviai susipažintų su augalų vystymusi – nuo sėklyčių iki žiedų ir vaisių, o vyresnieji dalyviai sužinotų vaistingųjų augalų naudą žmogaus sveikatai.

Smėlynės bibliotekoje palangių daug, tad prisijungti dalyvauti konkurse biblioteka pakvietė ir savo partnerius bei bičiulius – Vytauto Žemkalnio gimnazijos pirmokus ir neformalaus vaikų švietimo projekto „Ekologijos džiunglėse“ būrelio narius.

BIC

Bibliotekoje kuriamų ir auginamų žaliųjų palangių tema – „Gurkšnis gamtos“. Užduotis – į puodelius sėti vaistinguosius augalus, gražiai apipavidalinti vieną iš bibliotekos palangių, rinkti informaciją apie auginamas vaistažoles, kad vėliau būtų galima jas pristatyti renginio metu pačioje bibliotekoje. Karantinas pakoregavo konkurso vykdymą, perkeldamas veiklas ir rezultatus į kitas erdves. Vaikai prižiūrėjo žaliąsias palanges namuose. Visas procesas buvo atidžiai stebimas ir fotografuojamas, o nuotraukas dalyviai siuntė bibliotekai.

Beveik iš 4 tūkst. konkurse dalyvavusių vaikų Smėlynės bibliotekos dalyviai pateko į pačių kūrybiškiausių ir įdomiausių palangių kūrėjų trisdešimtuką, o vėliau socialinio tinklo Facebook paskyros lankytojai Vytauto Žemkalnio gimnazijos komandos palangę „Gurkšnis gamtos“ (darbo vadovės Smėlynės bibliotekos darbuotojos Lolita Pranienė ir Vika Šešetienė) nominavo Metų palangių palange.

Konkursą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Vilniaus universiteto botanikos sodu.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.