„Smalsučio“ vaikai laukia savo derliaus

„Smalsučio“ vaikai laukia savo derliaus

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Dovilės BARVIČIŪTĖS nuotr.

Jau penktus metus „Smalsučio“ vaikai darže augina uogas, daržoves bei vaistažoles.

Šalia įspūdingo Panevėžio rajono lopšelio-darželio „Smalsutis“ daržo, kuriame auga įvairios uogos ir daržovės, sėkmingai kelią skinasi ir šiltnamyje vaikų auginami pomidorai bei paprikos. Dar gegužę į švietimo įstaigą atkeliavęs šiltnamis tapo kone didžiausiu vaikų džiaugsmu.

Darželio bendruomenė jį laimėjo dalyvaudama Žemės ūkio rūmų ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuotame projekte „Auginu Lietuvai“. Antradienį buvo perkirpta simbolinė šio šiltnamio atidarymo juostelė.

BIC

Į darželį atvykęs Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis pažymėjo, jog vaikams labai svarbu žinoti, iš kur atsiranda daržovės, kad jų galima ne tik nusipirkti prekybos centre, bet ir užsiauginti patiems. Anot S. Dimaičio, šio projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją.

Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių, kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.

Tądien „Smalsučio“ darželio vaikų pasveikinti atvyko ir Žemės ūkio rūmų Kaimo plėtros ir informacijos skyriaus vedėja Sonata Kisielienė, vyriausioji specialistė Simona Švoilaitė, Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Panevėžio rajone Danguolė Kuzmienė bei projekto rėmėjai – bendrovės „Linas Agro group“ komunikacijos vadovė Jorinta Zolubaitė.

Lopšelio-darželio „Smalsutis“ metodininkė, „Žirniukų“ grupės auklėtoja, šiltnamio idėjos iniciatorė Ramutė Adomavičė teigė, kad darželio bendruomenė ypač džiaugiasi dovana – šiltnamis buvo ilgai laukta ir siekta svajonė.

Šiltnamis lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ atidarytas simboliškai kerpant juostelę: (iš kairės) metodininkė Ramutė Adomavičė, Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis, bendrovės „Linas Agro group“ komunikacijos vadovė Jorinta Zolubaitė.

„Prieš penkerius metus darželyje įrengėm daržą. Ten su vaikais auginame žemuoges, braškes, moliūgus, cukinijas, agurkus, pupeles, žirnius. Turime kelias lysveles vaistažolių, todėl bet kada galime mėgautis arbata. Taip pat esame pasodinę avietyną, keletą obelaičių. Labai ilgai norėjome laimėti šiltnamį, dalyvavome projektuose ir šiandien džiaugiamės, kad mūsų svajonė išsipildė“, – kalbėjo R. Adomavičė.

Anot metodininkės, vaikai nuo vasario ant palangių pradeda puoselėti daigelius ir, ką užaugina per pavasarį, neša į kiemą.

„Kai už lango dar yra sniego, susilietimas su žeme vaikams yra tarsi stebuklas. Sunku nupasakoti jų emocijas, reikia pamatyti, kaip noriai jie laisto augalus, matuoja centimetrais, kaip džiaugiasi kiekvienu nauju įvykiu. Žiemą ir pavasarį vaikai gyvena stebėjimų ir tyrinėjimų laike“, – pasakojo R. Adomavičė kartu dėkodama tėveliams ir darželio bendruomenei už iniciatyvos palaikymą.

Šiame projekte dalyvavo mieste ar rajone veikiančios ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir globos namai, kurios turi nuosavybės ar panaudos teise priklausančios žemės. Projekto dalyviai iki kovo 30 dienos siuntė fotonuotraukas tema „Auginu pats – auginu Lietuvai“, kurioje atsispindėjo vaikų santykis su kaimu, žemės ūkiu, žemės ūkio darbais. Konkurso nugalėtojai buvo atrinkti organizuojant fotonuotraukų konkursą, o nugalėtojų išaiškinimui buvo pasitelkta Žemės ūkio rūmų feisbuko paskyra, kurioje savo balsą įstaigai galėjo atiduoti visi norintieji. Šiltnamiais apdovanotos 44-ios šalies įstaigos.

TS-LKD

Modelis

Šypsena

Lukdas

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.