Skurdo Lietuva: žmonės džiaugiasi gavę dosnesnius maisto paketus

Skurdo Lietuva: žmonės džiaugiasi gavę dosnesnius maisto paketus

Jurgita KASPERAVIČIŪTĖ (TV3.LT) / JP, TV3.LT nuotr.

Ketvertą mažųjų auginanti ramygalietė Janina į seniūniją atskuba kartu su vyru. Daugiavaikė šeima pagaliau sulaukė kvietimo atsiimti paskutinio šiemet gruodį jiems priklausančio maisto paketo. Šįkart dvigubai aliejaus, miltų ir kondensuoto pieno gavusi šeimininkė džiaugiasi galėsianti šeimą palepinti kokiu nors naminiu pyragu.

„Daugiausiai aš naminį maistą darau. Pyragams išsikept kondensuotas labai gerai, įdedi vietoj cukraus pakelį, nereikia nei pieno pilti“, – tikina Janina.

BIC

Tačiau labiausiai moteris nudžiugo tarp maisto paketų išvydusi rinkinį su kūno priežiūros priemonėmis. Kurį laiką vaikams prausti nebereiks pirkti rankų muilo, šampūno ar dantų pastos.

„Vat šampūnas geras irgi, vaikiškas. Ir dantų pasta irgi gera, ir dantų šepetėliai visokie“, – sakė moteris.

„Jeigu 4 asmenų šeima gauna, juk visi gauna 4 dantų pastas, ir jiems jų užtenka ilgesniam laikui nei gautų vieną“, – sako padalinio vadovė Asta Čeponienė.

Socialinė darbuotoja, besisukiodama po užgrūstą seniūnijos kabinetą, iš tiesų rodo pilnas dėžes šių produktų pakuočių.

Su jomis dalinami ir keletas receptų su patarimais, kaip iš jau galbūt pabodusių kruopų pagaminti ką nors naujo: „Aišku, čia daržovių nėra, nei morkų, nieko. Jeigu vyrai ateina, sakome, kad žmonoms parneštų receptų“. „Ypač su vaikais šeimos džiaugiasi tuo, kadangi tikrai vaikai turi priemonių nusiprausti, nors rūpinasi kai kurios mamos ir pačios perkasi, bet čia papildomai gauna“, – sako socialinė darbuotoja Laimutė Chirv.

Tokie pirmą kartą šiemet dalinami kūno priežiūros rinkiniai, skalbikliai nustebino ne vieną kaimo gyventoją. Pilnas pakuotes pasičiupę vyrai prisipažįsta paprastai sulaukiantys kruopų, konservų, bet ne šampūno ar dantų pastos. Tiesa, į pastarąją kai kurie kaimo vyrai žiūri kreivokai – esą dantų pasta mažiausiai jiems reikalinga, kaip ir šampūnas.

„Tai, pavyzdžiui, pasta dantų, šepetėlis, kaip sakant, ne vienai dienai perki. Man ir muilo užtenka, nedaug plaukų“, – tikina Stasys.

Dalis ramygaliečių juokiasi, kad tokiems stikliuko mėgėjams už dyką dalinamos higienos priemonės kaimuose taps dar vienu lengvu uždarbiu. Juk buvo ne vienas atvejas, kai kruopas ar makaronus tokie tuščiomis kišenėmis vaikštantys girtuokliai tik gavę tuoj pat išmaino į degtinę ar parduoda.

„Bare už euriuką parduos ir bokalą išgers“, – įsitikinusi Vilma. Vis dėlto paramos dalytojai atremia, kad nemokami maisto paketai iš Europos Sąjungos aruodų jau seniai dalinami atidžiau. Paramos sulaukia labiausiai skurstantys ir mažas pajamas gaunantys asmenys.

Nors dar prieš metus labdaros prašytojų ratas, pavyzdžiui, Panevėžio mieste ir rajone buvo nubyrėjęs iki 5 000, tai šiemet gruodį skaičius gaunančių paramą vėl šoktelėjo iki 7 000.

Ramygalos miestelio seniūnijos darbuotojai pastebi, kad pastaruoju metu pašalpų prašytojų gretas vėl papildo buvę ir užsieniu nusivylę emigrantai. „Daug išvyksta, kiti, kurie iš sunkesnių šeimų, jie ten tikisi aukso kasyklų, bet grįžta atgal, nes visur reikia dirbti“, – sako L. Chirv.

„Vienam asmeniui turi būti 168 eurai iki 183 eurų imtinai, išimties atveju 263 eurai, kad gautų paramą“, – teigia A. Čeponienė.

Šešto, šiemet dosnesnio, paketų dalinimo visų pirma sulaukė kaimiškos vietovės, miestuose paketus savanoriai dalinti pradės nuo gruodžio.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.