Sklinda šviesa iš jų delnų ir širdies

Balandžio 15 dieną pasaulis minėjo Kultūros dieną, kuria siekiama paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. Ši prasminga diena neaplenkė ir Panevėžio rajono, kur tradiciškai kilo Taikos vėliava, gražiausiais žodžiai pasveikinti kultūros ir meno darbuotojai bei penktąjį kartą buvo įteikta Geriausio kultūros darbuotojo nominacija. 

„Širdies pašaukti“

Ne kas kitas, o burtai lėmė, kas šiais metais prisiims garbę organizuoti Panevėžio rajono kultūros darbuotojų dieną. Pirmoji vyko Panevėžio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus iniciatyva, vėliau renginį kasmet organizuoja vis kitas rajono kultūros centras. Šiųmečio renginio šeimininkas, jaukios ir malonios auros kūrėjas – Tiltagalių kultūros centras.

„Mieli kultūros darbuotojai, mieli menininkai, kasdien savo ir kitų gyvenimuose uždegate bendradarbiavimo, vienijimosi ir meilės šviesą. Neretai net keičiate žmonių likimus, parodydami, kur ir kaip yra ta tikroji prasmė, kur ir kaip yra tiesesnis ar patogesnis kelias į vidinę harmoniją su savimi, su visu pasauliu. Jūs tarsi kukliu parašu, savo širdies parašu, savo kūrinių kampučiuose kasdien tvirtinate, kad kultūra yra žmogaus dvasios išraiška“, – sveikindama kultūros darbuotojus jų šventės proga sakė renginio vedėja, Tiltagalių kultūros centro meno vadovė Jovita Barolienė.

„Aš noriu pasakyti ačiū jums. Darbai nebūtų padaryti be jūsų: be jūsų prisilietimo, be jūsų laiko, be jūsų dėmesio žmonėms, be jūsų noro, kažką padaryti šiek tiek geriau, šiek tiek daugiau, kad jūsų kaimai, miesteliai, gyvenvietės gyventų visavertį gyvenimą. Ačiū už jūsų darbus, – tardamas sveikinimo žodį sakė Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis. – Linkiu sėkmės darbuose, surasti gerą kontaktą su mūsų žmonėmis, su visomis kitomis profesijomis, kartu dėti po šapelį, kad mūsų Panevėžio rajonas gyventų gerą gyvenimą. Su švente visus!“

Jautriu mažosios balerinos šokiu, pakelta Taikos vėliava, muzikiniais Igorio Švedko ir Jono Kepalo pasirodymais pradėtas koncertas netruko įsibėgėti. Juos scenoje pakeitė aktorius  Jokūbas Bareikis, atlikęs žinomų Lietuvos atlikėjų ir savo paties kurtas dainas. Sveikinimo žodžių darbuotojams negailėjo ir LR Seimo nariai Guoda Burokienė bei Petras Nevulis, Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Jūratė Juškienė, Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė, Panevėžio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus specialistai Lina Daubarienė, Ramunė Buterlevičienė, Remigijus Vilys ir kiti garbūs svečiai.

Nežinia, ar sutapimas tai ar ne, bet geriausia kultūros darbuotoja išrinkta Renata Kopūstienė būtent ir dirba šiais metais Pasaulinę kultūros dieną Panevėžio rajone organizavusiame Tiltagalių kultūros centre.

Kalnus nuversti reikalinga komanda

Balandžio 15-osios popietę Panevėžio rajono meras padėkos raštą, gėles ir gražiausius sveikinimo žodžius skyrė geriausiai 2018 metų Panevėžio rajono kultūros darbuotojai Tiltagalių kultūros centro direktorei Renatai Kopūstienei.

Atsiimdama apdovanojimą kukli, maloniai besišypsanti, didelių idėjų kupina geriausia rajono kultūros darbuoja sakė, kad nominacijos negali prisiimti tik sau.

„Tai yra mūsų bendras darbo rezultatas. Tai kartu yra ir visų mūsų kultūros centro darbuotojų įvertinimas, už tai, kad jie pareigingi, dirba atsidavę, su meile. Mes tikrai turime kuo džiaugtis. Taip pat noriu padėkoti socialiniams partneriams, nes mūsų bendradarbiavimo dėka yra daug labai įvairių, gražių veiklų“, – sakė R. Kopūstienė.

Nusidriekė sveikinančiųjų eilės. Jai skirti svečių, kolegų sveikinimo žodžiai, puokštės gėlių, dovanos, linkėjimai ir ateityje degti entuziazmu gyvenimui bei savo veiklai.

„Na ir belieka palinkėti jums visiems atsidurti tokioje vietoje, kaip aš dabar“, – baigdama savo pasisakymą pridėjo nominantė.

Kultūros židinį kūrenti

Prieš vainikuojant renginį kultūros centrų nominacijomis, kurias jie kasmet skiria vieni kitiems už įsimintiniausius įvykius, už pagalbą, už bendrus projektus, Taikos vėliava iškeliavo į naujas ranka. Tai simbolis, kuris kartu su misija 2020 metais organizuoti Kultūros darbuotojų dieną Panevėžio rajone buvo perleistas Vadoklių kultūros centrui.

„Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra pasakęs „Kaip tai nuostabu būti reikalingam žmonėms ir  jausti šviesą delnuose“. Tą šviesą delnuose laiko kiekvienas kultūros, meno darbuotojas ar globojantis šios profesijos žmones“, – renginyje kūrėjo mintį priminė J. Barolienė.

Panevėžio rajone veikia 12 kultūros centrų su 22 padaliniais. Dirba daugiau nei 100 kultūros ir meno darbuotojų, veikia per 170 meno mėgėjų kolektyvų. Praėjusiais metais surengta per 1600 renginių. Ir kiekvienas išvardytas skaičius – žiburėlis, kultūros židiniu žibantis rajono gyventojams. Pasidžiaugę nuveiktais darbais ir pasiekimais, kultūros įstaigų darbuotojai išskubėjo ir toliau ruoštis artėjančiam didžiajam vasaros renginių maratonui.  


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lygių galimybių kontrolierė: išreikšdami mažamečių nepageidavimą renginyje organizatoriai juos diskriminavo

confident-noyce

Panevėžio muzikos mokykloje – išskirtinis projektas „Čia aš užaugau“

confident-noyce

Krekenaviečiai džiaugiasi rudeniu

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau