11.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 13 birželio, 2021

Skirtingose šeimose – jas visas vienijančios vertybės

AutoriusBIRUTĖ KRONIENĖFotoBIRUTĖ KRONIENĖ
Šeimų mėnesiui skirta akcija baigėsi Velžio seniūnijos Maženių kaime gyvenančios Pleskių šeimos Aplankymu. Iš kairės: LVŽS Panevėžio rajono skyriaus pirmininkė Vitalija Kuliešienė, Seimo narys Tomas Tomilinas, sodybos šeimininkai Algimantas, Laura ir Danutė Pleskiai.

Šeimų mėnesiu paskelbtą gegužę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio rajono skyrius įprasmino iki šiol nebuvusia akcija – aplankė ir pasveikino po vieną šeimą dvylikoje Panevėžio rajono seniūnijų. Kiekvienoje šeimoje akcijos sumanytojai sako suradę visiškai skirtingus gyvenimus, vieną į kitą nepanašius užsiėmimus, gyvenimo tempą, politines pažiūras ir visa vienijančias vertybes – savitarpio meilę, pagarbą šeimos vertybėms ir rūpestį dėl mūsų šalies ateities.

LVŽS skyrius, vadovaujamas Vitalijos Kuliešienės, gyvena kaip didelė darni šeima, turi ilgamečių bendravimo tradicijų, kasmetinių renginių. Per dešimt metų miške šalia Kaimiškio valstiečiai pasodino tūkstančio ąžuoliukų ąžuolyną, turi tradiciją kasmet išrinkti partijos garbės narį. Tokias įprastas bendravimo formas laikinai sustabdė pandemija, tačiau dabar jau aišku, kad nepalanki situacija galbūt sukurs dar vieną prasmingą tradiciją, nes, kaip sako ilgametis LVŽS narys Povilas Žagunis, apvažiavus rajoną norisi tą ratą sukti vėl iš naujo ir užeiti į dar daug kiemų – tiek mūsų kaimuose gyvena gražių šeimų.

LVŽS Panevėžio rajono skyriaus pirmininkė Vitalija Kuliešienė sako, jog sumanyti, kaip įprasminti šeimos mėnesį, tikrai nebuvo sunku – atrodo, kad panaši idėja jau kurį laiką gyveno ne vieno skyriaus nario mintyse ir tik laukė tinkamos progos įgyvendinti. Į kelionę pas Panevėžio rajono šeimas išsiruošė V. Kuliešienė, P. Žagunis, Panevėžio rajone išrinkti Seimo nariai Guoda Burokienė ir Tomas Tomilinas, juos lydėjo seniūnijų atstovai.

Paįstrio seniūnijoje aplankyta Teberešiškių kaime sodybą puoselėjanti ir tris vaikus auginanti Irmos ir Dariaus Krupskių šeima. Smilgių seniūnijos Rimiškių kaime svečių laukė Justinos ir Aurimo Liepų šeima. Aktyvi, tvarkinga pora augina du vaikus, dalyvauja Sujetų bendruomenės „Liepa“ veikloje. Į Justinos senelių sodybą jauna šeima atsikėlė gyventi 2017 metais. Gražių sveikinimų verti ir Liberiškyje, Naujamiesčio seniūnijoje, gyvenantys Oksana ir Ramūnas Gol – darbštūs keturių vaikų šeimos tėvai.

Vaida ir Valentinas Sarapai iš Sodelių kaimo Karsakiškio seniūnijoje – Panevėžio rajone gerai žinoma šeima. Miškininkas Valentinas ir mokytoja, bendruomenės vadovė Vaida, auginantys tris sūnus, randa laiko ir energijos visuomeninei veiklai, kaimą telkiančioms iniciatyvoms, šeimos kelionėms po Lietuvą.

Kiekvienoje aplankytoje šeimoje svečiai surado darniai sutariančius, atsakingai vaikus auginančius, aplinkos grožį puoselėjančius žmones. Svečiuose Smilgių seniūnijos Rimiškių kaime. Iš kairės: ilgametis LVŽS skyriaus narys, buvęs pirmininkas Povilas Žagunis, sodybos šeimininkai Aurimas, Justina su vaikais Grete ir Šarūnu, Smilgių seniūnijos seniūnas Edmundas Toliušis, LVŽS Panevėžio rajono skyriaus pirmininkė Vitalija Kuliešienė ir Seimo narės Guodos Burokienės padėjėja Vaida Pečeliūnaitė.

Priemiestiniame Panevėžio seniūnijos Vaivadų kaime visi žino, jog bendruomeninis gyvenimas čia priklauso nuo Laimos ir Rimanto Jusių šeimos. Jie aktyvūs bendruomenės nariai, švenčių iniciatoriai ir rėmėjai, ypač daug bendruomenės gyvenimui padaro Laima, daugelio projektų sumanytoja ir įgyvendintoja. Upytėje sveikintojų kelias suko į Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nario Algirdo Kazimiero Budrio ir jo žmonos Ados kiemą. Tris sūnus auginanti šeima aktyviai prisijungia prie bendruomenės „Upytės žemė“, mokyklos, parapijos veiklos, rūpinasi vaikų ugdymu.

Lazdynėlių kaime Krekenavos seniūnijoje gyvenantys Adamkevičiai – visame rajone gerbiami šviesuoliai. Vyriausieji Adamkevičiai – Vytautas ir Nijolė Teresė, kartu gyvena sūnaus Eugenijaus ir marčios Daivos šeima, visai netoli – sūnaus Vytauto ir marčios Rūtos šeima. Abu sūnūs ūkininkai, abi marčios – mokytojos, Daiva dar vadovauja ir Krekenavos piligrimų centrui. Užaugo penki anūkai. Kaip sako akcijos organizatoriai, Adamkevičių šeima kuo gražiausiai atspinti jų sumanytą idėją – susiruošus aplankyti vieną darnią šeimą, randi iš jos išaugusias dar dvi.

Trijų dukrų tėvai iš Ramygalos seniūnijos Inga ir Ovidijus Pečeliūnai, keturis vaikus auginantys Lina ir Mindaugas Petrikoniai iš Raguvos seniūnijos – gražūs pavyzdžiai, kaip sunkų ūkininkų kelią pasirinkę žmonės randa laiko kultūros renginiams, galimybių juos paremti. O kas gi nežino Trakiškio bendruomenės pirmininkės Jolantos Silgienės gaminamų skanėstų! Jiedu su vyru Stanislovu kantriai dirba bendruomenės darbus, bendradarbiaudami su kultūros įstaiga telkia trakiškiečius bendrai veiklai, kad kaimas taptų gražesnis ir patrauklesnis kurtis jaunoms šeimoms.

Velžio seniūnijos šeimoms akcijoje atstovavusi Pleskių šeima yra gyvas pavyzdys, kad ir atokiame kaime galima gyventi įdomų bendruomenišką gyvenimą, organizuoti renginius, gerinti infrastruktūrą, vykdyti projektinę veiklą. Svetingame kieme iš kairės: Seimo narys Tomas Tomilinas, LVŽS Panevėžio rajono skyriaus pirmininkė Vitalija Kuliešienė, Algimantas Pleskys, Seimo nario padėjėja Regina Patalauskienė, Laura Pleskytė ir Danutė Pleskienė.

Jotainių bendruomenės veikla jau seniai nebeįsivaizduojama be Vilmos ir Romualdo Fedaravičių paslaugumo ir nuoširdumo. Dvi dukras užauginusi, jau anūkės sulaukusi šeima gyvena Žvalgaičių kaime šalia Jotainių. Velžio seniūnijai atstovauja Maženiuose gyvenantys Danutė ir Algimantas Pleskiai. Prieš dešimtmetį atgaivinę kaimą seniai čia nebuvusiomis naujo namo statybomis, neilgai trukus šeima ėmėsi ir bendruomenės gaivinimo. Šios šeimos dėka Maženiai kasmet švenčia Antanines, turi įrengtą žaidimų ir poilsio aikštelę, išsiruošia į bendruomenės ekskursijas.

„Patys gražiausi žodžiai skiriami tokiems žmonėms, kokios yra mūsų aplankytos šeimos, – prasminga akcija džiaugiasi P. Žagunis. – Ir smagiausia tai, kad tokių perlų Panevėžio rajone turime daug daugiau, tad būtų smagu, kad tokia šeimų aplankymo akcija taptų tradicija. Iš viešnagių grįždavome pasikrovę tiek teigiamos energijos, tad televizoriaus tikrai nesinorėjo žiūrėti – jis kažkodėl rodo labai mažai tokių šeimų, kokiomis didžiuojasi mūsų rajonas.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

D. Nausėdienė: po karantino šeimoms tenka įveikti naujus iššūkius

confident-noyce

Politikai siūlo įteisinti lyčiai neutralią partnerystę, partneriai negalėtų įsivaikinti

confident-noyce

„Mis ūkininkaitė“ D. Kalvaitienė: „Man mano mama yra tikrų tikriausias idealas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau