Skirtingas kartas surišo verbos

Skirtingas kartas surišo verbos

Viktorija ČEPONYTĖ / Rūtos MIKULĖNIENĖS nuotr.

Žibartonių bendruomenės namuose vyko ruošimosi didžiosioms metų šventėms renginys – verbų rišimo edukacinė programa, kurios metu kiekvienas panorėjęs galėjo susikurti savo individualią verbą, kuri puoš šventinį Velykų stalą.

Edukacinę programą vedė tautodailininkė Ilona Mikulėnienė iš Kupiškio rajono. Ji dalijosi savo asmenine patirtimi, rišant įvairias verbas, mokė skirtingų verbų puošimo technikų. Renginio metu verbas rišo skirtingų kartų atstovai: vyresnieji perdavė savo išmintį ir dalijosi prisiminimais su jaunimu, pabrėždami mažų dalykų svarbą gyvenime, jaunimas stengėsi išmokti kantrybės, kruopštumo ir paprastumo.

BIC

Edukacinės programos metu susirinkusieji bendravo įvairiomis temomis, dalijosi teigiamomis emocijomis, įsivyravo šventinė nuotaika, kviečianti susimąstyti apie artėjančių Šv. Velykų prasmę.

Paprastas, šiltas ir atviras tarpusavio bendravimas suartino nepažįstamus ar mažai pažįstamus žmones, sukurdamas jaukumo ir saugumo jausmą. Visais laikais žmonės troško būti išmintingi, pažinti savo protėvių papročius ir remtis jų gerąja patirtimi, laikytis ir puoselėti senolių tradicijas. Žmonės yra unikali gyvybės forma, turinti galimybę išmintimi dalintis bendraudami tarpusavyje.

Verbų rišimo pabaigą vainikavo saldus vaišių stalas –  dalyviai buvo kviečiami prie arbatos puodelio aptarti savo įspūdžius, pasidalinti įžvalgomis ir lūkesčiais.

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.