Skelbiama, kad koralų rifai gali būti atkurti 3D spausdinimo technologijų pagalba

Skelbiama, kad koralų rifai gali būti atkurti 3D spausdinimo technologijų pagalba

Gismeteo.lt / Pixabay.com nuotr.

Koraliniai rifai jau seniai atsidūrę milžiniškame pavojuje ir mokslininkai nuolat ieško būdų kaip jiems padėti.

Tai yra vienos nuostabiausių ir unikaliausių jūrinių ekosistemų formos, tapusios namais maždaug 25% povandenių gyvybės formų.

Iš tiesų, vienos spalvingiausių iš Žemėje sutinkamų 32800 žuvų rūšių, gyvena būtent koralų rifuose. Tačiau tarša, klimato kaita ir neatsargios turizmo praktikos atvedė iki šių koralinių rifų nykimo.

BIC

Šiuo tikslu, buvo įgyvendintas naujas tyrimas, kuris savo dėmesį koncentravo į dirbtinių koralinių rifų atkūrimą, panaudojant 3D spausdinimo modelius.

Mokslininkai iš Technion – Izraelio technologijos instituto, Negevo Ben-Gurion universiteto ir Bar–Ilan universiteto, suvienijo jėgas vardan projekto, kurio tikslas sukurti 3D spausdintus koralinius rifus.

Šie 3D atspausdinti rifai imituoja natūralias koralinių rifų formas, o tai leidžia privilioti skirtingų rūšių žuvis, kurios čia ima kurti savo naujuosius namus.

3D spausdintuvai naudoja poliaktinę rūgštį, kuri yra biologiškai skaidi, bei bioaktyvių bioplastiką, pagamintą naudojant kukurūzus, manijokus ar cukranendres.

Tuomet jie suformuojami į kolonas ir patalpinami vandenyje. Judėdami link galutinio produkto dizaino, mokslininkai taip pat eksperimentavo su skirtingomis jų formomis, spalvomis bei medžiagomis.

Ši 3D spausdinamų koralinių rifų technologija leis mokslininkams įgyti naujų įžvalgų apie tai, ar šios žmogaus sukurtos struktūros iš tiesų gali padėti puoselėti natūralias ekosistemas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.