Skatinama Lietuvos-Šveicarijos partnerystė inovacijų srityje

Skatinama Lietuvos-Šveicarijos partnerystė inovacijų srityje

0

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) surengė Lietuvos-Šveicarijos bendradarbiavimo susitikimą, kuriame Lietuvos mokslininkai ir verslininkai galėjo užmegzti naudingų kontaktų, dalintis idėjomis bei generuoti naujus inovacinius projektus. Dalyviai skatinami inicijuoti tarptautinius EUREKA ir EUROSTARS projektus, kuriuose remiami moksliniai tyrimai, naujų technologijų ir inovacijų kūrimas.

„Šveicarai – pirmaujantys inovacijų srityje. Mums reikia pasimokyti verslo ir mokslo bendradarbiavimo efektyvumo bei perkelti šveicarų patirtį tobulinant mokslo inovacijų ir technologijų darbą su Lietuvos universitetais“, – teigia Kazimiero Simonavičiaus universiteto rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis.

Šiandien man labai džiugu pranešti, kad MITA skelbia pirmąjį jungtinį Lietuvos-Šveicarijos bendradarbiavimo kvietimą dalyvauti EUREKA ir EUROSTARS projektuose. Verslas ir mokslas turėtų pasinaudoti galimybe užmegzti ryšius su pažangiomis Šveicarijos įmonėmis ir tyrimų institucijomis“, – teigia nacionalinė programos koordinatorė Lietuvoje, MITA direktoriaus pavaduotoja Birutė Bukauskaitė.

BIC

Šis kvietimas yra atviras technologijų plėtrai įvairiose srityse, tačiau didžiausias dėmesys yra skiriamas informacinių ir ryšių technologijų, fotonikos, pramonės technologijų, nanotechnologijų ir sveikatos technologijų projektams.

EUREKA kvietimo tikslas yra įgyvendinti atrinktus dvišalius Lietuvos-Šveicarijos projektus ir suteikti finansavimą geriausiems dalyviams. Lietuvoje mažos ir vidutinės įmonės galės būti finansuojamos iki 75 proc., o mokslo ir studijų institucijos – iki 100 proc. tinkamų išlaidų. Paramą sėkmingiems projektams skirs dvi nacionalinės institucijos: Šveicarijos švietimo, mokslinių tyrimų ir inovacijų sekretoriatas (SERI) ir MITA Lietuvoje.

Bendrus Lietuvos-Šveicarijos projektus remiantis nacionalinėmis programoje EUREKA taisyklėmis gali vykdyti tiek įmonės, tiek universitetai, mokslinių tyrimų institutai, turintys kompetencijų ir žinių, kaip kurti naujus produktus, paslaugas ar technologijas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.