Skamba „Brass vasara“

Skamba „Brass vasara“

0

Panevėžio rajone, Karsakiškio seniūnijoje, stovykloje „Vaikų šilelis“ birželio 23-26 dienomis vyksta tradicinė Lietuvos vaikų ir jaunimo meninės raiškos stovykla „Brass vasara 2015“.

Šiemet stovykloje dalyvauja per 100 jaunųjų muzikantų nuo 7 iki 16 metų. Tai Panevėžio rajono orkestrai, šokių grupių kolektyvai, Pasvalio rajono Pajiešmenių orkestras ir grupė „Ritmas kitaip“ iš Šiaulių. Taip pat pasitobulinti į stovyklą atvyko muzikos mokyklas lankantys vaikai iš Vilniaus, Visagino, Trakų, Šiaulių, Ukmergės.

Muzikantai kūrybinėse darbo grupėse rengia Dainų šventės repertuarą. Meistriškumo pamokas ir individualius užsiėmimus veda žymūs muzikantai ir muzikos profesoriai iš Anglijos, Amerikos, Danijos, Belgijos, Dainų šventės dirigentai Anatolijus Kavaliauskis, kompozitorius ir dirigentas Tadas Šileika, Lietuvos nacionalinės filharmonijos trombonistas Audrius Stasiulis.

BIC

Skirtingų muzikos klasių užsiėmimai vyksta 4 hektarų plote – ausis vos spėja gaudyti iš įvairių pusių sklindančius dūdų, trimitų, kornetų, būgnų ir kitų instrumentų garsus.

Po visą dieną vykusių įtemptų užsiėmimų vakare stovyklos dalyviai rengia koncertus, kuriuose demonstruoja, ko išmoko. Vėliau vyksta diskotekos, karaokė.

Penktadienį Panevėžyje, Laisvės aikštėje, įgūdžius stovykloje patobulinęs jungtinis orkestras dalyvaus koncerte „Dūdų vasara“.

Projektas „Lietuvos vaikų ir jaunimo meninės raiškos stovykla „Brass vasara“ vykdomas jau septintus metus. Juo siekiama ugdyti vaikų ir jaunimo pučiamųjų orkestrų dalyvių muzikinius sugebėjimus, suteikti galimybę gabiausiems jauniesiems atlikėjams bei jų vadovams dalyvauti geriausių šalies ir užsienio muzikų pamokose, perimti jų patirtį, gauti vertingų patarimų.

Projektą remia Panevėžio rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.