Skaitmeninio gyvenimo kokybės indekse Lietuva 23-ia

Skaitmeninio gyvenimo kokybės indekse Lietuva 23-ia

BNS / BNS nuotr.

Pirmą kartą atliktame skaitmeninio gyvenimo kokybės tyrime Lietuva užėmė 23 vietą tarp 65 šalių. 

Lietuvos indeksas skalėje nuo 0 iki 1 siekė 0,6553 punkto, rodo kompanijos „Surfshark“ atliktas tyrimas.

Tuo metu Estija yra 28 vietoje (0,6431 punkto), Latvija – 39-oje (0,5791 punkto).

BIC

Pasak „Surfshark“ tyrimų vadovo Goddy Ray’aus (Godžio Rėjaus), Lietuva ir Estija yra tarp nustebinusių šalių.

„Įdomu tai, kad Lietuva kartu su Estija, yra tarp kelių šalių, kurias galima pavadinti siurprizais“, – komentare BNS teigė G. Ray’us.

„Tai reiškia, kad Lietuva turi stebėtinai aukštą skaitmeninio gyvenimo kokybės lygį, atsižvelgiant į vienam gyventojui tenkantį bendrąjį vidaus produktą (BVP). Pasaulinės tendencijos rodo, kad BVP vienam žmogui koreliuoja su skaitmeninio gyvenimo kokybe. Tačiau Lietuva bei kelios kitos šalys pasižymi aukštesne skaitmenine gyvenimo kokybe, nei galėtų parodyti jos BVP rodikliai“, – teigė jis.

Lietuva kibernetinio saugumo kategorijoje užėmė ketvirtą vietą, pagal interneto greitį liko 19-a. Nuo lyderių atsilikta pagal mobilaus interneto (33 vieta) ir elektroninės valdžios sistemų prieinamumą (38 vieta).

Tyrėjai nustatė, kad norint turėti pigiausią internetą, Lietuvoje žmogui reikia dirbti 72 minutes, o pigiausią mobilųjį internetą – 477 sekundes.

Pirmą kartą sudaryto indekso viršūnėje yra Australija – jos indeksas siekė 0,7992 punkto. Nedaug atsiliko Prancūzija (0,7985 punkto) ir Singapūras (0,7854 punkto).

Lentelės apačioje atsidūrė Irakas (0,2915 punkto), Etiopija (0,2328 punkto) ir Alžyras (0,1865 punkto).

Britų Mergelių salose registruotos virtualaus privataus tinklo paslaugas teikiančios „Surfshark“ tyrėjai indeksą sudarė rikiuodami šalis pagal interneto greitį, jo prieinamumą, kibernetinį saugumą, duomenų apsaugos įstatymus, elektroninės valdžios paslaugų prieinamumą ir kitus kriterijus.

Pasak „Surfshark“, gerai išvystyta interneto infrastruktūra nebūtinai garantuoja aukštą piliečių skaitmeninio gyvenimo kokybę – jai didelę įtaką daro šalies kibernetinio saugumo lygis ar asmeninių duomenų apsaugos įstatymai.

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.