Skaistakalnio parke įsibėgėja darbai: atnaujinama J. Čerkeso-Besparnio sodybasodybos vaizdai iš drono

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS

Panevėžio miesto seniausiame parke – Skaistakalnyje – verda darbas. Tvarkomas ne tik parkas, bet ir parko teritorijoje esanti vadinamoji „Pragiedrulių“ sodyba, kuri priklausė poetui, visuomenės veikėjui Juozui Čerkesui-Besparniui.

Sodyba – saugomas objektas

Panevėžio miesto savivaldybės užmojai – pasitelkus Europos Sąjungos (ES) investicijas J. Čerkeso-Besparnio sodybą su jai priklausančiu sklypu sutvarkyti ir pritaikyti kultūros reikmėms.

Beje, Panevėžio miesto savivaldybės taryba dar 2017 metų rudenį paskelbė J. Čerkeso-Besparnio sodybą Savivaldybės saugomu kultūros paveldo objektu.

Juolab kad, parke esanti vadinamoji „Pragiedrulių“ sodyba tarpukariu buvo žinoma kaip inteligentų susibūrimo vieta. Čia vykdavo poezijos, muzikos vakarai. Namą supo poeto J. Čerkeso-Besparnio pasodintas parkas, sodas, gėlynai.

Darbai dviem etapais

Poeto, visuomenės veikėjo J. Čerkeso-Besparnio sodyboje statybos darbai jau prasidėjo. Panevėžio miesto savivaldybės tikslas – panaudojant ES investicijas sutvarkyti ir pritaikyti kultūrinei paskirčiai sodybos pastatą su jo aplinka. Rangos darbai suplanuoti 2 etapais.

Ruošia statybvietę

Projekto, sutvarkyti poeto, visuomenės veikėjo J. Čerkeso-Besparnio sodybą, vadovo pavaduotojas ir Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiasis techninės priežiūros inžinierius Alvydas Kerbelis pasakojo, kad prie sodybos darbai jau prasidėjo.

„Projekto rangovai UAB „Kriautė“ ruošia statybvietę, tiesia laikiną elektros liniją, apšvietimą ir kitus dalykus. Gauti visi leidimai pradėti darbus. Jie vyks dviem etapais. Pirmasis etapas tęsis 14 mėnesių. Šios etapo darbų pabaiga planuojama 2021 metais rugpjūčio arba rugsėjo mėnesiais. Pirmojo etapo darbų vertė – beveik pusantro milijono eurų.  Iš jų ES investicijų – 246 641,99 eurai, o likusi dalis – Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto lėšos“, – aiškino A. Kerbelis.

Išlaikys senojo pastato charakterį

Pasiteiravus, kokie darbai bus J. Čerkeso-Besparnio sodyboje bus atlikti pirmajame etape, projekto vadovo pavaduotojas A. Kerbelis pristatė:

„Vyks sodybos rekonstrukcija, išlaikant senąjį pastato charakterį ir įvedant naujos architektūros elementų. Bus įrengtos reikalingos statinio konstrukcijos, vandentiekio ir nuotekų, šildymo, vėdinimo, elektros, apsaugos, priešgaisrinė, telekomunikacijų sistemos, atlikti reikiami taikomieji tyrimai, tvarkomieji paveldosaugos darbai, įrengtos kūrybinės, ekspozicinės, administracinės, techninės, sandėliavimo patalpos, apšvietimas. Be to, bus sutvarkyta aplinka ir atsiras įvairios dangos takų su mažosios architektūros elementais.“

Numatyti 2-ojo etapo darbai

Pasak projekto vadovo pavaduotojo, numatyta ir antrojo etapo darbai.

„Antrajame etape numatyta įrengti stiklinį priestatą su 350 kv. m ekspozicijų, kūrybinių veiklų, konferencijų, poilsio, higienos ir kitomis patalpomis bei bus baigta  sutvarkyti aplinka“, – teigė A. Kerbelis ir sakė, jog antrojo etapo išlaidos paaiškės kitąmet.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje išgražės Bendruomenių rūmų viešosios erdvės ir Kranto gatvė

confident-noyce

Panevėžyje baigiamas Muzikos ir Dailės mokyklų modernizavimas

confident-noyce

Vilniuje bus atnaujinta ugniagesių gelbėtojų stotis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau