-1.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 22 sausio, 2022

Šiurpus nutikimas Bistrampolio dvare: šuo išpjovė danielių bandą

AutoriusKRISTINA RAGAUSKIENĖ (TV3.LT)FotoTV3
Siaubą keliančios skerdynės Panevėžio rajone įsikūrusiame Bistrampolio dvare. Į dvaro danielių aptvarą įsisuko agresyvus kovinis šuo ir išpjovė kone visą danielių bandą.

Siaubą keliančios skerdynės Panevėžio rajone įsikūrusiame Bistrampolio dvare. Į dvaro danielių aptvarą įsisuko agresyvus kovinis šuo ir išpjovė kone visą danielių bandą. Išsigelbėti pavyko vos trims. Jie rasti pasislėpę ir išsigandę. Dabar didžiausias rūpestis, kaip sugauti aptvare dar besiblaškantį kovinį šunį.

Vieninteliai trys likę gyvi danieliai šeštadienį stebėjo jau be gyvybės ženklų gulintį bandos draugą. Ir tokių visame aptvare net 22.

„Man ašaros upeliais riedėjo ir būnant čia aptvare, matant išguldytą visą bandą , neįmanoma sulaikyti ašarų“, – teigia Bistrampolio dvaro vadybininkė Kristina Kriugiškienė.

Aiškėja, kad į Panevėžio rajone įsikūrusio Bistrampolio dvaro danielių aptvarą įsisuko šuo. Štai matyti, kaip po žudikiškos puotos jis bando pasprukti.

„Suradau aš tą nusikaltėlį, tikrai dresuotas, mokytas šuo , tiksliai jo veislę negaliu pasakyti , bet pagal visą jo judėjimą , pagal bėgimą ir pagal pjovimą danielių , tikrai jis išmokintas griebt už gerklės , žudyti, smaugti“, — teigia veterinarijos gydytojas Algimantas Lūža.

Siaubą keliančios skerdynės Panevėžio rajone įsikūrusiame Bistrampolio dvare. Į dvaro danielių aptvarą įsisuko agresyvus kovinis šuo ir išpjovė kone visą danielių bandą.

Specialisto teigimu, tai tikrai ne pasiutusio šuns darbas. Tai esą gerai apmokyto kovinio šuns braižas: „Žudymo mašina veikia 100 procentų , šuniškas variantas. Apžiūrėjau specialiai nuėjęs kiekvieną pakilnojau, sutraiškyta ryklės gerklė arba žemiau truputį ir griebta pasiguldyta už paslėpsnio , prispaustas prie žemės ir tada jis padaro savo žudikišką veiksmą , griebia už nosies ir uždusina  grynai kaip vilkai“.

Pasak veterinarijos gydytojo šuo aptvare galėjo darbuotis ne tik šią naktį. „Anam gale, kur yra nužudyti danieliai , jau jie išlesti, krankliai kažkur 12 valandų nejudina to vadinamo lavono ir matomai kadangi judėjimas didelis , jis ir pats negalėjo dar ėsti“, – pastebi jis.

Į danielių aptvarą, kol kas nežinia iš kur atklydęs šuo, spėjama, pakliuvo užsilipęs ant akmenų ir nuo jų įšokęs į aptvarą. Dabar, anot dvaro darbuotojų, didžiausias rūpestis, ką su juo daryti.

Siaubą keliančios skerdynės Panevėžio rajone įsikūrusiame Bistrampolio dvare. Į dvaro danielių aptvarą įsisuko agresyvus kovinis šuo ir išpjovė kone visą danielių bandą.

„Šuo vis dar laksto, ieškom įvairiausių sprendimų kaip jį pagauti ir šunų gaudymo tarnybų, ir policija dirba šituo klausimu , kadangi yra savaitgalis, labai sunku kažką atrasti“, – teigia K. Kriugiškienė.

Veterinarijos gydytojo teigimu, pagavus, tokio šuns jis jau nebepatartų auginti: „Tegul kalba nors ir visi Lietuvos gamtos mylėtojai , gyvūnų saugotojai , bet šitokie gyvūnai turi būt užmigdyti, nes jis vieną kartą išmėginęs šį amatą, kad ir bus jis voljere laikomas, pabėgs ir tikrai atliks savo vaidmenį“.

Anot specialisto, niekas negali garantuoti, kad tokio šuns grobiu negali tapti ir žmogus. Jei bus nustatytas šuns šeimininkas, jam gali tekti atlyginti šuns pridarytus nuostolius.


4 komentarai

Kinologas 2022-01-16 11:15 at 11:15

Šitas veterinaras, labiau šaltkalvis negu veterinaras, jeigu nežino apie medžioklinių šunų instinktus, kad jų ir mokinti nereikia, jie žino kaip pripjaut. Neveltui medžiokliniais ir vadinami.

Atsakyti
WAFFEN SS 2022-01-16 19:06 at 19:06

Gerai kad toks “specialistas” i seima dar kol kas neilindo :-))

Atsakyti
Roberta 2022-01-16 22:36 at 22:36

Ką jūs užstojat šitą laukinį šunį? Taigi, jei jis užpuls jūsų artimąjį, pvz. vaiką. Ką tuomet sakytumėt? Atsipeikėkit!

Atsakyti
Algis 2022-01-17 17:56 at 17:56

Dievas yra

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nutrūkęs kaimynų šuo Panevėžio rajone apkandžiojo 9-metį

confident-noyce

Šuns skriaudėjo laukia tūkstantinė bauda ir gyvūno konfiskavimas

confident-noyce

Paaiškėjo, kas savaitgalį Bistrampolio dvare išpjovė beveik visą bandą danielių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau