Siūloma spartinti valstybinės žemės perdavimą savivaldai

Siūloma spartinti valstybinės žemės perdavimą savivaldai

BNS / DELFI nuotr.

Žemės ūkio ministerija siekia spartinti valstybinės žemės sklypų perdavimą savivaldybėms ir siūlo iš proceso išbraukti Vyriausybę, galutinį žodį suteikiant Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovui.

Ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte, kuris bus svarstomas per kitos savaitės posėdį, teigiama, kad šiuo metu valstybinės žemės sklypai perduodami savivaldybėms Vyriausybės nutarimais.

„Siekiama supaprastinti valstybinės žemės sklypų pardavimo savivaldybėms procedūras – atsisakyti Vyriausybės dalyvavimo procese ir sklypus perduoti Nacionalinės žemės tarnybos vadovo sprendimu, suderintu su Žemės ūkio ministerija“, – rašoma dokumente.

BIC

Teigiama, kad sklypų perdavimo procesas, šiuo metu trunkantis apie septynis mėnesius, sutrumpėtų iki pusantro mėnesio.

Ministrų kabinetas birželio pradžioje nepritarė Seimo nario liberalo Simono Gentvilo pasiūlymui perduoti valstybinės žemės patikėjimo funkciją miestų ir rajonų savivaldybėms. Tuomet žemės ūkio ministras Bronius Markauskas teigė, kad valstybinės žemės valdymo decentralizavimas prieštarautų ir Konstitucijai, ir sukurtų prielaidas korupcijai savivaldoje.

Šiuo metu visos valstybinės žemės patikėtinė yra Nacionalinė žemės tarnyba, turinti teisę šią žemę perduoti kitiems asmenims naudotis neatlygintinai, nuomoti ar nutraukti nuomos sutartis, taip pat parduoti ar perimti bei tapti žemės bendraturčiu. Galutinius sprendimus dėl žemės perdavimo turi priimti Vyriausybė.

Šiuo metu žemės ūkio ministerija ieško naujo Nacionalinės žemės tarnybos vadovo po to, kai dėl interesų konflikto rugpjūčio pabaigoje atleistas įstaigos vadovas Danielius Kuprys.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.